سیمانی های شستا روی خط سود:
102 درصد افزایش سود خالص سیمان خاش در دل کویر

شرکت سیمان خاش با این که به دلیل شرایط جغرافیایی دچار مشکلات بسیاری از جمله افزایش شدید نرخ حمل  ونقل شده اما توانست روی خط سوددهی باقی بماند و عایدی مناسبی برای سهامداران داشته باشد.

به گزارش” آوای صنعت ”، فرهاد نیکخواه با اشاره به مشکلات متعددی که در منطقه جغرافیایی این کارخانه وجود دارد گفت: هزینه حمل و نقل و بسیاری از هزینه های دیگر در طول سال های گذشته افزایش یافته و علاوه بر این شیوع بیماری کرونا و انسداد مرزها و تحریم های ظالمانه نیز بر روند صادرات سیمان تاثیر منفی گذاشته است.

وی با اشاره به اهمیت سیاستگذاری در شستا و سیتا توضیح داد: اگر رهنمودهای مدیران عامل شستا و سیتا نبود بدون شک سیمان خاش نیز مانند برخی از کارخانه های کشور دچار مشکلات زیر ساختی می شد اما خوشبختانه این شرکت موفق شد به سود خالص 26 میلیارد تومانی در سه ماهه نخست سال جاری دست یابد که این رقم حاکی از رشد 102 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت سیمان خاش با اشاره به استقبال مشتریان از بورس کالا توضیح داد: خوشبختانه مشتریان سنتی سیمان نیز رفته رفته آماده خرید از بورس کالا شدند. این امر منجر می شود علاوه بر افزایش تعدادی طرف تقاضا و خروج سیمان از انحصار عده ای خاص، قیمت دستوری نیز از بین برود و نظام قیمت گذاری بر مبنای عرضه و تقاضا شکل بگیرد. ورود سیمان به بورس کالا از اواخر خرداد ماه انجام شد و در ماه های آتی نتایج مناسبی برای سیمان خاش و هلدینگ خواهد داشت.

منبع:روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین