‌ورود دادستانی به ‌بحران آب‌گرفتگی ‌اهواز

دادستان مرکز خوزستان با اشاره به تشکیل پرونده کیفری برای مسئله آب‌گرفتگی گفت: در این مدت هیچ اقدام مؤثری برای جمع‌آوری آب‌های سطحی از سوی شهرداری اهواز مشاهده نکردیم.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  عباس حسینی‌پویا شب گذشته در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی اظهار داشت: دادستانی اهواز به‌سبب صیانت از حقوق عامه و انجام وظایف ذاتی و قانونی خود به‌عنوان مدعی العموم برای دو دستگاه اجرایی شهرداری اهواز و شرکت آب و فاضلاب اهواز پرونده کیفری تشکیل داده ‌تا مدیران این دو بخش پاسخگوی مشکلات اخیر باشند.

وی با انتقاد از عملکرد شهرداری اهواز در عدم اجرای دفع آب سطحی تصریح کرد: شرکت آبفا اگرچه ایراد زیاد دارد اما در هر صورت یک شبکه‌ای برای دفع فاضلاب دارد و ما در این مدت شاهد تلاش‌هایی از سوی شرکت آبفای اهواز برای لایروبی و حل مشکلات شبکه بودیم و خود من هم در مناطق مختلف حضور داشتم، اما از شهرداری اهواز هیچ اقدامی برای دفع آب‌های سطحی مشاهده نکردیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان با اشاره به ماده 55 قانون شهرداری و وظیفه قانونی آن برای  جمع‌آوری آب سطحی، تأکید کرد: اگر اهمال و کم‌کاری شهرداری اهواز ثابت شود قطعاً برخورد جدی خواهیم کرد و در این پرونده هیچ مسامحه‌ای در کار نخواهد بود.

حسینی‌پویا با تأکید بر اینکه “این پرونده اصلاً تشریفاتی نیست و کاملاً جدی پیگیر موضوع هستیم” بیان کرد: اخطاریه‌ها برای این دو دستگاه اجرایی ارسال شده است و هر دو ظرف مدت مقرر موظفند حضور یابند و پاسخگو باشند.