معاون علمی رئیس‌جمهور:
۴۰۰ هزار شغل برای قشر تحصیلکرده در سال آینده ایجاد می‌شود

ستاری از ایجاد ۴۰۰ هزار شغل برای قشر تحصیلکرده در سال آینده خبر می‌دهد و می‌گوید تلاش اصلی معاونت علمی و فناوری مقابله با تحریم از طریق فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان است و امید است این مهم در سال آینده شتاب بیشتری پیدا کند.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  سورنا ستاری در خصوص وضعیت بودجه شرکت‌های دانش‌بنیان در لایحه بودجه سال 99، گفت: اگرچه در شرایط تحریم منابع بودجه‌ای برای سال آینده ناچیز است اما خوشبختانه منابع خوبی از صندوق توسعه ملی برای امور علمی و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان پیش بینی شده است که اگر تحقق پیدا کند در این حوزه مشکل بودجه‌ای نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: تلاش اصلی معاونت علمی و فناوری مقابله با تحریم از طریق فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان است و امید است این مهم در سال آینده شتاب بیشتری پیدا کند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور مطرح کرد: اکنون در حوزه بیوتکنولوژی یک میلیارد دلار ارزش واردات داروهایی است که در داخل ساخته می‌شوند و برای سال آینده فقط در حوزه بیوتک یک و نیم میلیارد دلار کاهش واردات را (در طرح‌های مختلف) هدفگذاری کردیم یعنی به میزان واردات طرح تعریف کرده‌ایم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان خبر داد: همچنین پیش بینی می‌شود سال آینده در حوزه دانش‌بینان، 400هزار شغل برای افراد تحصیلکرده ایجاد شود.