۲ مصدوم ریزش معدن در بجستان با اورژانس هوایی امدادرسانی شدند

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد در استان خراسان رضوی گفت: ۲ مصدوم حادثه ریزش معدن در روستای آهنگ بجستان عصر دوشنبه توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافتند.

به گزارش” آوای صنعت ”، دکتر امین زمانی افزود: در پی گزارش سقوط آوار در معدن روستای آهنگ شهرستان بجستان ۲ گروه اورژانس زمینی از پایگاه‌های اورژانس بجستان و زین آباد به محل حادثه اعزام و اقدامات درمانی اولیه انجام دادند.

وی ادامه داد: یک نفر از مصدومین این حادثه مرد ۱۹ ساله بود که نظر به شدت آسیب و نیاز به اقدامات تخصصی، با بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی منتقل شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: مصدوم دوم این حادثه نیز که مرد ۴۵ ساله با ترومای سر و اندام تحتانی بود بعد از برگشت سریع بالگرد تحویل اورژانس هوایی شد و به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافت.

دکتر زمانی با بیان اینکه حال عمومی هر دو مصدوم مساعد گزارش شده است افزود: هنگام کار در معادن، استفاده از تجهیزات ایمنی مانند کلاه ایمنی می‌تواند سر را در برابر ریزش و سقوط اجسام حفظ نماید و این گونه اقدامات پیشگیرانه، می‌تواند ایمنی کارکنان را حین کار تضمین کند.

شهرستانهای گناباد و بجستان با ۱۶ مرکز اورژانس و یک اورژانس هوایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

مرکز شهرستان بجستان در ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.