یکی از مصدومان حادثه آلبلاغ اسفراین جان باخت

یکی از مصدومان حادثه معدن آلبلاغ که چند روز قبل بر اثر درگیری در این معدن مجروح شده بود جان باخت.

به گزارش” آوای صنعت ”، یکی از مصدومان حادثه معدن آلبلاغ که چند روز قبل بر اثر درگیری در این معدن مجروح شده بود جان باخت و حال یکی نفر دیگر نیز وخیم اعلام شده است.

هفته گذشته در معدن آلبلاغ اسفراین ۷ نفر از برداشت‌کنندگان غیرمجاز بر اثر درگیری با یکدیگر با سلاحهای گرم و سرد مصدوم شده و به بیمارستان منتقل شدند.

امام جمعه اسفراین نیز روز گذشته با انتقاد تند از شرکت ایمیدرو که تاکنون اقدام خاصی برای حفاظت از این منطقه نداشته است گفت: به دلیل بی‌موالاتی و بی‌تدبیری بعضی از مسئولین موضوع آلبلاغ اسفراین که باعث کشته شدن چندین نفر، درگیری‌های مختلف شده، امروز به حدی رسیده است که باید این موضوع در خطبه‌های نمازجمعه مطرح شود.

حجت الاسلام محمدیان افزود: متاسفانه شرکت ایمیدرو در هرکجا دست گذاشته خیری از وی به جامعه نرسیده است و بهترین گزینه برای تامین امنیت، واگذاری این معدن به قرارگاه خاتم‌الانبیا است که دارای توانمندی اجرایی و هم دارای تعهدات اجتماعی است.

وی افزود: متاسفانه به دلیل بی تدبیری شرکت طرف قرارداد، شهرستان اسفراین که بهترین شهرستان استان از لحاظ امنیت بوده، امروز شاهد چنین درگیری‌هایی بودیم که در این هفته همه مشاهد کردیم.

گفتنی است تاکنون تعدادی از برداشت کنندگان غیرمجاز سنگ معدنی در این منطقه جان خود را از دست داده اند.