گل محمدی سرمربی پرسپولیس شد

یحیی گل محمدی سرمربی سابق شهرخودرو، پس از توافق با مدیران تیم مشهدی و تهرانی، در باشگاه پرسپولیس حاضر شد و قرارداد خود را امضا کرد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  ساعت ها انتظار برای خبرنگاران حوزه پرسپولیس در مقابل باشگاه و همچنین هواداران پرسپولیس در پای موبایل، سرانجام به رسمی شدن قرارداد یحیی گل محمدی منجر شد. کسی که پرسپولیسی ها انتظار داشتند در تابستان هدایت تیمشان را برعهده بگیرد اما با تاخیری شش ماه، امشب رسما سکاندار هدایت باشگاه پرسپولیس شد و عکسی به یادگار با محمدحسن انصاری فرد گرفت.

پس از این که جدایی گابریل کالدرون از پرسپولیس قطعی شد، مدیران این باشگاه به سراغ مربیان داخلی رفتند تا پس از قطعی کردن گزینه مربیگری خود، سرمربی بعدی را معرفی کنند. در روزهای اخیر نام های زیادی از پیشکسوتان پرسپولیس از جمله مهدی تارتار و وحید هاشمیان برای نیمکت این تیم معرفی شد اما در نهایت مدیران باشگاه موفق شدند یحیی گل محمدی را به خدمت بگیرند.

سرمربی جوان تیم شهر خودرو که در تابستان نیز گزینه سرمربیگری قرمزها بود، در شرایطی پای قرارداد با پرسپولیس را امضا کرد که مالک باشگاه مشهدی نسبت به این موضوع رضایت نداشت اما سرانجام او نیز نتوانست در مقابل خواست سرمربی خود مقاومت کند و با این تصمیم موافقت کرد.

گل محمدی 48 ساله قراردادی 1/5 ساله را با پرسپولیس امضا کرد و تا پایان لیگ بیستم سرمربی این تیم خواهد بود. پیش از این وی درلیگ دوازدهم یک دوره کوتاه هدایت سرخ ها را برعهده داشت و توانست با ایجاد تحول در تیم بحران زده ژوزه، پرسپولیس را به فینال جام حذفی برساند و رتبه ای آبرومندانه را نیز دست و پا کند.

پرسپولیس پس از نزدیک به 1800 روز یک مربی ایرانی را روی نیمکت خواهد داشت اما یحیی گل محمدی گزینه ای است که حمایت هواداران را نیز پشت سر خود دارد و اکثریت طرفداران این تیم گمان می‌کنند که پس از برانکو و کالدرون، گل محمدی می‌تواند سرمربی خوبی برای تیمشان باشد. او فصل گذشته و امسال عملکرد بسیار خوبی در تیم شهرخودرو داشته و مشهدی ها را به مدعی جدی قهرمانی تبدیل کرده است.

گل محمدی در این سال ها، تجربه هایی موفق را با ذوب آهن، شهر خودرو، نفت تهران، تراکتور و صبا به ثبت رساند که اوج آن ها دبل قهرمانی با تیم سبزپوش اصفهان و همچنین نتایج درخشان در خراسان بود. نکته جالب این که مدافع سابق تیم ملی، در تقابل با پرسپولیس همیشه نتایجی درخشان داشت و در همین نیم فصل اول نیز پرسپولیس را در مشهد شکست داد.

نکته جالب این است که حالا اولین بازی گل محمدی در پرسپولیس مقابل تیم سابق خود تراکتور خواهد بود؛ تیمی که در لیگ شانزدهم گل محمدی را یک نیم فصل روی نیمکت داشت. همچنین وی در اولین گام در برابر دستیار سابقش ساکت الهامی قرار خواهد گرفت.

گل محمدی حالا امیدوار است هرچه زودتر دومین مهاجم خارجی پرسپولیس یعنی آنتونی استوکس نیز به این تیم ملحق شود تا وی با تیمی کامل به استقبال نیم فصل دوم برسد. او در گام های نخست باید مقابل تراکتور، شهرخودرو، استقلال و سپاهان قرار بگیرد که طبیعتا هر 4 مسابقه، تقابل هایی سخت و جذاب خواهند بود.

چالش اصلی گل محمدی همانی است که پیش روی گابریل کالدرون نیز بود؛ حفظ تیم قهرمان در صدر جدول. برای یحیی گل محمدی که در تیم های مختلف تجربه کسب کرده و حالا محبوبیت زیادی هم نزد هواداران پرسپولیس دارد، باتوجه به حضور ستاره های متعدد، این عملیات غیرممکن نخواهد بود اما یحیی در این سال ها نشان داده که برای موفقیت، به زمان نیاز دارد.