کمبود سیمان در چهارمحال و بختیاری/ افزایش قیمت سیمان تخلف است

معاون امور بازرگانی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با اشاره به کمبود سیمان در استان، اظهار کرد: کاهش تولید به علت اعمال خاموشی در کارخانه سیمان شهرکرد برای صرفه جویی در مصرف برق، علت این کمبود است.

به گزارش” آوای صنعت ”، جهانبخش مردادی در گفت وگویی با اشاره به اینکه خوشبختانه کمبودی بابت کالاهای اساسی در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد، اظهار کرد: در استان مرغ در حال حاضر تک نرخی و با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به ازای هرکیلوگرم در بازار عرضه می شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: خوشبختانه کشتار مرغ به صورت روزانه انجام می شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به کمبود سیمان در چهارمحال و بختیاری، توضیح داد: وزارت نیرو برای صرفه جویی در مصرف برق به کارخانجات سیمان اعلام کرده که تولید خود را کم کنند، کاهش تولید در کارخانه سیمان شهرکرد علت این کمبود است.

مرادی خاطرنشان کرد: در گذشته سیمان به اندازه نیاز مصرفی چهارمحال و بختیاری در کارخانه سیمان شهرکرد تولید و مازاد آن نیز صادر می شد، اما اکنون در تامین سیمان با مشکل مواجه هستیم.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه قیمت سیمان افزایش نداشته است، گفت: برخی سودجویان از این شرایط سوءاستفاده و اقدام به افزایش قیمت کرده اند، مردم تخلفات گرانفروشی را با شماره ۱۲۴ به سازمان صمت گزارش کنند.