کشف ۸۵ هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان از اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان سوخت و کشف ۸۵ هزار لیتر گازوییل قاچاق در ۴۸ ساعت گذشته در استان خبر داد.

به گزارش” آوای صنعت ”، سردار غلامرضا جعفری گفت: با توجه به گزارش‌های واصله مبنی بر اینکه تعدادی افراد فرصت طلب و سودجو با استفاده از اوضاع اقتصادی و فعلی کشور و تحریم‌های ظالمانه کشورهای استبدادگر علیه کشور جمهوری اسلامی ایران و بالا رفتن ارزش پولی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به قاچاق سوخت گازوئیل در مسیرهای میناب – جاسک و از آن طریق توسط شناورهای سبک و سنگین به کشورهای حوزه خلیج فارس قاچاق می‌کنند، طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان سوخت اجرا گردید.

وی افزود: در اجرای این طرح ضربتی طرح ضربتی ۴۸ ساعته، مأموران با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و کنترل محورهای مواصلاتی شهرستان موفق شدند تعداد ۲۳ دستگاه خودرو سبک وسنگین حامل و فعال در قاچاق سوخت را توقیف ودر این رابطه تعداد ۲۰ نفر از عوامل و عناصر قاچاق سوخت و فراورده‌های نفتی را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی هرمزگان اظهار داشت: دراجرای این طرح در مدت یاد شده درمجموع ۸۵ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و تعدادی مخازن آغشته به سوخت قاچاق جمع آوری و معدوم شدند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان: ارزش سوخت‌های قاچاق کشف شده را برابر نظر کارشناسان ۵ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال عنوان کرده و خاطر نشان کرد: طرح برخورد با قاچاق کالا و ارز بصورت مستمر و با قوت ادامه دارد و نیروی انتظامی قاطعانه و برابرقانون با هر گونه فعالیت مجرمانه برخورد خواهد کرد.