چین همچنان به نابودی قیمت سنگ آهن و معدنکاران ادامه می دهد

قیمت سنگ آهن به پایین ترین سطح خود در 10 ماه گذشته رسیده چراکه چین خواستار کاهش تولید فولاد شده و این امر باعث شده معدنکاران بزرگ و کوچک سنگ آهن در استرالیا و جهان، آثار منفی این تصمیمات را حس کنند.

به گزارش” آوای صنعت ”، از بالاترین رکورد ثبت شده در ماه می یعنی 230 دلار به ازای هر تن تا سطح فعلی 100 دلار، قیمت سنگ آهن 62 درصد حدود 57 درصد زیان دیده و تنها بانک UBS انتظار دارد این روند کاهشی از اینجا ادامه یابد.

قیمت سنگ آهن و زغال سنگ در سه ماه گذشته بی ثبات بوده است. ضعف تولید فولاد در چین باعث کاهش شدید قیمت سنگ آهن شده درحالی که اختلال در عرضه و ادامه تحریم های زغال سنگ استرالیا به چین باعث افزایش شدید قیمت زغال گردیده است.

بانک اتحادیه سوئیس (UBS) پیش بینی کرده قیمت سنگ آهن در سال 2022 به طور متوسط 86 دلار در هر تن باشد درحالی که عقیده اکثریت قریب به اتفاق صنعت در حدود 132 دلار در هر تن است.

بی اچ پی اظهار داشت: افزایش روزافزون کاهش شدید تولید فولاد در چین در نیمه دوم سال، خوش بینی بازارهای آتی را زیر سئوال برده است.

قیمت ها در اواخر جولای و اوایل آگوست به میزان قابل توجهی کاهش یافت. این کاهش تاثیر خود را بر روی شرکت های کوچکتر مانند Venture Minerals (معدنکار سنگ آهن در استرالیا) در ماه سپتامبر نشان داد و حتی سبب شد برخی از این معادن فعالیت خود را متوقف نمایند.

شلوغی بنادر چین باعث سه برابر شدن کرایه های حمل و نقل شده است که این خود مشکل مضاعفی ایجاد می کند.

به عقیده برخی از کارشناسان، ثبت رکورد اخیر قیمت سنگ آهن زمان مناسبی برای شرکت های کوچک جهت تبدیل شدن از شرکت های اکتشافی به تولیدکننده ایجاد می کند.