چشم انداز روشن سیمان ارومیه با 187 درصد افزایش سود در بهار امسال

شرکت سیمان ارومیه در حالی موفق به افزایش چشم گیر سود خالص در بهار امسال شد که عرضه سیمان در بورس کالا از از اواسط خرداد ماه آغاز شده است. در نتیجه به نظر می رسد پس از قطع دست دلالان از بازار سیمان و واقعی شدن قیمت ها، این کارخانه ظرفیت سوددهی مناسب تری دارد.

به گزارش” آوای صنعت ”، عبدالمجید نیکنام جهرمی با اشاره به اهمیت قابل توجه راهبردهای شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیتا گفت: با اینکه کشور سخت ترین سال های اقتصادی را سپری می کند و مشکلات موجود تاثیر قابل توجهی بر روند فعالیت و سوددهی شرکت ها دارد، شرکت سیمان ارومیه موفق شد به سود خالص 146میلیارد تومانی در سه ماهه نخست سال جاری دست یابد که این رقم حاکی از رشد 187 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت سیمان ارومیه در ادامه به اهمیت وجه فنی کارخانه ها و تاکید شستا بر بهبود کیفی تولید پرداخت و در این باره گفت: کاهش انرژی الکتریکی مصرفی آسیای مواد خام در سه ماهه اول 1400 و کسب کمترین میزان در گروه و انجام تعمیرات اساسی با توجه به تبدیل تهدید قطع برق به فرصت دو اقدام مهمی بود که در سه ماهه نخست جاری انجام شد.

وی گفت: از مهمترین دستاوردهایی سه ماهه گذشته برای کل صنعت سیمان از جمله شرکت اورمیه میتوان به عرضه کل محصولات سیمان شرکت در بورس کالا نام برد. خوشبختانه با عرضه سیمان در بورس کالا که از اواخر خرداد سال جاری در دستور کار قرار گرفت، شفافیت قابل توجهی بر معاملات سیمانی حاکم است و مردم نیز می توانند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را تامین کنند. علاوه بر این با ورود سیمان به بورس کالا علاوه بر جلوگیری از سود غیرمتعارف دلالان، نظام قیمت گذاری نیز بر اصل عرضه و تقاضا بازگشته و قیمت دستوری که در تضاد با منافع سهامداران است، حذف شده است.

منبع:روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین