رشد ۱۳۰ درصدی فروش ذوب آهن
چراغ پُر فروغِ صنعت ذوب آهن اصفهان

میزان فروش شرکت ذوب آهن اصفهان در بهارِ امسال ۱۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش” آوای صنعت ”، معاون فروش و بازاریابی شرکت ذوب آهن اصفهان، پرفروش ترین محصول این شرکت در بازار داخلی را تیرآهن و در بازار صادراتی شمش کالایی بیان کرد و گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان در ۳ ماهه نخست سال جاری فروش بازار داخلی و خارجی برابر با ۷۰ هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال داشته که رشدی ۱۳۰ درصدی را نشان می دهد.

بهزاد کرمی افزود: از این میزان ۳۸ هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال مربوط به فروش داخلی و میزان صادرات آن ۳۷ هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال است که شامل ۱۷۳ هزار و ۷۰۱ تن تیرآهن، ۶۴ هزار و ۴۱۲ تن میلگرد، ۱۲ هزار و ۹۳۳ تن کلاف، ۷ هزار و ۴۷۷ تن شمش کالایی، ۱۳ هزار و ۶۸۰ تن ریل و ۲ هزار و ۳۵۱ تن دیگر محصولات (نبشی، ناودانی و…) می شود.

وی ادامه داد: میزان فروش شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در خردادماه ۱۴۰۰ برابر با ۲۶ هزار و ۷۴۷ میلیارد ریال بوده که سهم بازار داخل ۱۴ هزار و ۱۲۲ میلیارد ریال و سهم بازار صادراتی نیز ۱۲ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال بوده است.

ذوب آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می کند.