چادرملو؛ کمک ۵ میلیاردی جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

رئیس زندان اردکان با اشاره به کمک پنج میلیارد ریالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، از فراهم شدن زمینه آزادی پنج زندانی از ندامتگاه این شهرستان خبر داد.

به گزارش” آوای صنعت ”، «حسن مددی مقدم» ضمن اعلام این خبر افزود: این اقدام خیرمندانه به همت مدیریت چادرملو صورت گرفت که همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) کریم اهل بیت، پنج زندانی جرائم غیرعمد در شهرستان اردکان آزاد و در این شب‌های گرامی به کنار سفره پربرکت افطار خانواده بازگشتند.

وی با اشاره به این حرکت ارزشمند، افزود: گذشت از دیون مالی و معنوی به عنوان یکی از اصول مورد تاکید در دین اسلام است و در این راستا همواره آیات و روایات نادیده گرفتن خطای انسانی را نه تسامح با ضعف خطاکار بلکه در مسیر تکریم مقام انسانی تعبیر و تفسیر کرده‌اند.

مددی‌مقدم خاطرنشان کرد: در حدیث معتبری از پیامبر اسلام نقل شده که بخشش را حتی از افرادی که به ما ظلم کرده‌اند، دریغ نکنیم و این تعبیر یعنی اگر فردی در شرایطی خاص به ما بدی کرد و در ادامه اظهار ندامت کرد و تقاضای بخشش داشت، او را ببخشیم چرا که مبدا رحمت و محبت از ناحیه خداوند است و چون چشمه خروشان وقتی از دل خاک جوشید، بدون تخصیص سنگ سیاه و سپید را از مهر خویش سیراب می‌کند.

ریئس زندان اردکان در پایان ضمن تقدیر از اقدام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تاکید کرد: دیگر خیرین و مردم نیکوکار می‌توانند جهت فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نیز کمک‌های خود را به ستاد دیه استان یا با هماهنگی انجمن حمایت از زندانیان اردکان  اقدام به این امر خیر کنند.