چادرملو پیشتاز توسعه صنعتی کشور

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۲ موضوع و ۲ میلیارد دلار در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با وزارت صمت حضور دارد.

به گزارش” آوای صنعت ”، “ناصر تقی‌زاده” مدیرعامل چادرملو در آیین امضای تفاهمنامه برای اجرای اقتصاد مقاومتی بین وزارت صمت و پنج شرکت برتر در محل وزارت صنعت با حضور رزم‌حسینی وزیر صنعت، افزود: شرکت چادرملو با رشد ۲۰ درصدی تولید در سال جاری نسبت به سال ۹۸، رکورد ۱۷ ساله شرکت را جابجا کرد.

وی بیان داشت: امروز چادرملو از نظر سوددهی در وضعیت قابل قبولی است و هیچ بدهی بانکی ندارد.

تقی‌زاده خاطرنشان‌کرد: در پروژه های اقتصاد مقاومتی، چادرملو با ۷۴ هزار میلیارد تومان پروژه مشارکت دارد که ۶۵ هزار میلیارد تومان آن در استان یزد دیده شده و مابقی با نظر وزارت صمت جانمایی خواهد شد.

وی اعلام آمادگی کرد تا در طی ۴ تا ۵ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی این پروژه ها را آغاز کند.

برپایه این گزارش، تفاهم‌نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با پنج شرکت‌ برتر تولیدی در نخستین گام از اجرای طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر» به ارزش ۶.۱ میلیارد دلار امضا شد.

این تفاهم‌نامه‌ها شامل ۶۲ پروژه در زمینه معدن و صنایع معدنی، صنایع غذایی، ماشین‌سازی و صنایع پالایشگاهی است.

هدف از تنظیم و امضای این تفاهم‌نامه‌ها ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری و تشویق بنگاه‌ها برای توسعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی است.

به این منظور از بین ۱۲ هزار بنگاه اقتصادی با اشتغال بیش از ۱۰ نفر، برپایه شاخص‌های مختلف مانند اشتغال، صادرات و ارزش افزوده، تعداد ۱۰۰ شرکت برتر شناسایی و انتخاب شده‌اند که از این تعداد ۳۹ شرکت در بخش پالایشگاهی، پتروشیمی و شیمیایی، ۲۱ شرکت در حوزه غیرفلزی، ۲۰ بنگاه در حوزه معدن و صنایع معدنی و ۲۰ بنگاه نیز در بخش ماشین‌سازی و نیرومحرکه فعالیت دارند.