پیشنهاد هدیه ۱۰۰ لیتر بنزین هر سه ماه یکبار

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در هر حال نرخ کنونی بنزین مصوبه سران قوا و ابلاغی از سوی رهبری است، اما امکان این وجود دارد که در آینده خلاها و ناکارامدی‌های احتمالی بررسی و اصلاحات صورت گیرد.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  اسدالله قره‌خانی درباره پیشنهادات بنزینی مجلس اظهار داشت: مباحثی در مجلس مبنی بر دو فوریتی و سه فوریتی مطرح و پس گرفته شد، بعد از مصوبه سران قوا نیز یک طرح دو فوریتی برای جلوگیری از تورم داده شد، اما طرحی تصویب شد که ورود نشود. حتی بنده پیشنهاد دادم که با حفظ چارچوب، سقف سهمیه‌بندی از 60 به 120 لیتر افزایش یابد و به این ترتیب نرخ 3 هزار تومان تا اندازه‌ای خاصیت خود را برای اقشار پایین جامعه از دست می‌دهد، چون نیازشان را با 120 لیتر در ماه مرتفع می‌کنند و اگر کسری بیاورند مقدار ناچیزی است و گفته شد چون مغایر با مصوبه است، قابل قبول نیست.

وی افزود: حتی پیشنهاد دادیم هدیه‌ای در نظر گرفته شود مثلا هر سه ماه یکبار 100 لیتر به افراد هدیه دهیم، این طرح توسط نمایندگان امضا شد اما در حال حاضر بعید است این اصلاحات صورت بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: نظر بنده از ابتدا تک نرخی اما باشیب ملایم نه با این شیب تند که شوک‌آور و در جامعه نگرانی ایجاد کند، بود.

وی یادآور شد: در هر حال نرخ کنونی بنزین مصوبه سران قوا و ابلاغی از سوی رهبری است، اما امکان این وجود دارد که در آینده خلاها و ناکارآمدی‌های احتمالی بررسی و اصلاحات صورت گیرد.