پیام مدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان» به مناسبت «روز جهانی کارگر»

فرارسیدن 11 اردیبهشت ماه هر سال، که به نام «روز جهانی کار و کارگر» به ثبت رسیده است، یادآوری اهمیت یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت زندگی و تمدن بشر یعنی نیروی انسانی و «جان»های دخیل در کار و تولید و سازندگی است.

به گزارش” آوای صنعت ”، «کارگر» که بخش بزرگی از نوع بشر را شامل می شود، به آن کسی اطلاق می شود که توان جسمی، روحی، فکری و قابلیت های مادی و معنوی خود را برای تولید آن چه مایه ی رفاه و امنیت انسان هاست، صرف می کند و بر خلاف سایر عوامل تولید، نقش او را تنها از جنبه مادی نمی توان در نظر گرفت، بلکه «خلاقیت، دانش، توانایی فکری، سامان روحی، اخلاق» و بسیاری از عوامل موثر در نوع انسان در چگونگی نقش آفرینی کارگر در فرایند تولید  جایگاهی ویژه دارد.

با همین نگاه است که در منطق دینی نیز، کارگر در قامت «مجاهد فی سبیل ا…» ظهور یافته است و کار و تلاش او نه تنها مستلزم جبران مادی، بلکه دارای ارزش و شایسته ی پاداش الهی است.

نیروی انسانی در زمانه ی ما، که تولید بیش از پیش بر خلاقیت و دانش متکی شده است، جایگاهی یافته که بر خلاف دوران های گذشته، کارگران نه در حکم ابزار پیشبرد اهداف صاحبان سرمایه، بلکه شریکان، ذی نفعان و پیش برندگان توسعه اند.

با این همه نمی توان از دشواری های فراروی جامعه کارگری بی تفاوت گذشت؛ به ویژه اکنون که بحران همه گیری ویروس منحوس کرونا، شرایط را برای همه انسان ها به ویژه کارگران که «جسم و جان» خود را مصروف کار می کنند، دشوار کرده است. همه کسانی که در این زمینه مسئول و مصدر تصمیم گیری اند، رسالتی مهم در برابر کسانی بر عهده دارند که مقام معظم رهبری درباره ایشان فرموده اند:

«واقعاً باید دستِ هنرمندِ کارگر ایرانی را بوسید… انسان واقعاً مقابل نیروی کار داخلی سر تعظیم فرود می‌آورد.»

اینجانب به عنوان برادر، همکار و عضوی از «خانواده بزرگ مجتمع فولاد خراسان»، ضمن تبریک روز جهانی کارگر خدمت جامعه شریف کارگری کشور و قدردانی از حمایت همه جانبه هیأت مدیره محترم  به خاطر پشتیبانی همیشگی از سربازان خط مقدم جبهه تولید در بزرگترین قطب صنعتی شرق کشور، از همت جهادگونه یکایک همکاران شریف وپرتلاش و خستگی ناپذیرم و خانواده های محترم ایشان سپاسگزاری نموده و از درگاه یگانه ی بی همتا عزت، سربلندی روزافزون و تندرستی خانواده بزرگ مان را مسالت می نمایم.

*کسری غفوری

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان*