پیام مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به مناسبت روز جهانی معدن

روز جهانی معدن ، واژه هایی همچون کاربی وقفه ، غیرت و همت انسان هایی را تداعی می کند که با کمترین ادعا و توقع به دل زمین می زنند ، جان خود را به دست می‌گیرند و در اعماق زمین ، روزی حلال از سنگ ، استخراج می کنند . حاصل کار این معدن کاران ، چرخه صنعت را به حرکت در می آورد و صنایع بسیاری مدیون همت ولای این برادران زمین هستند .

به گزارش” آوای صنعت ”،  در روز جهانی معدن شایسته است که این روز را به بلندهمتان معدن کار کشور تبریک بگوییم و از معدن کاران عزیزی که در این راه پر مشقت جان خود را از دست داده اند یاد کنیم و نامشان را همواره به عنوان اسطوره های تلاش و کسب روزی حلال در قلب و روحمان حک نماییم .

در این روز مهم ، همچنین باید یادآور شد که نام ذوب آهن اصفهان با معدن بسیار عجین است . در دهه ۴۰ این مجتمع عظیم صنعتی تاسیس شد تا کار اکتشاف معادن سنگ آهن و تجهیز آنها برای تامین نیاز کشور را سازماندهی کند . فعالیت های این شرکت که به عنوان اولین واحد صنعتی کشور ، معدن کاری به شکل مدرن را در ایران آغاز نمود ، منجر به اکتشتاف معادن اصلی سنگ آهن کشور شد و به موازات آن اکتشاف معادن زغال سنگ نیز توسعه یافت .