پنجمین محموله محصولات بیدبلند صادر شد

مدیرعامل پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در آستانه افتتاح رسمی این ابر پروژه ملی از صادرات پنجمین محموله از محصولات با برند این شرکت خبر داد.

به گزارش” آوای صنعت ”، محمود امین نژاد ضمن تاکید بر اینکه تاکنون بیش از 300 هزار تن محصول +C2 تولید شده، تصریح کرد: در حال حاضر این مجتمع طبق برنامه ریزی‌های قبلی روزانه حدود 18 هزار تن خوراک از NGL900 دریافت می‌کند. وی‌گفت:به واسطه تولید پایدار حدود 11 هزار تن گاز متان جهت مصارف خانگی در پیک مصرف هموطنان تولید و به شبکه گاز کشور تزریق می‌شود.

مدیر عامل بیدبلند خلیج فارس ادامه داد: روزانه 1400 تن اتان،2000 تن ال پی جی و 1300 تن محصول پنتان در این مجتمع تولید می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد:خوشبختانه به لطف خداوند و همت کلیه ارکان شرکت، پنجمین محموله صادراتی به مقصد مورد نظر ارسال شده و روند صادرات در حال حاضر با شکسته شدن رکورد تولید این محصول ادامه خواهد داشت.

امین نژاد با بیان اینکه در حال حاضر این مجتمع در مدار تولید پایدار قرار دارد؛ابراز امیدواری کرد تا پایان بهمن ماه سال جاری با اتصال خوراک مجتمع های پارس جنوبی از طریق خط ششم سراسری، ظرفیت تولید بیدبلند خلیج فارس افزایش قابل توجهی یابد.

مدیرعامل بیدبلند خلیج فارس تاکید کرد:خوشبختانه به واسطه تداوم  تولید در این مجتمع مشکل دیرینه و اساسی تامین خوراک شرکت‌های مهم پتروشیمی در منطقه ویژه ماهشهر برطرف شده است.

در پایان امین نژاد خاطر نشان کرد: افتخار و بالندگی ساخت بیدبلند خلیج فارس متعلق به تمام مردم ایران خواهد بود و امیدواریم این دستاورد فرزندان ملت، جهش بلند تولید را امسال محقق سازد و در روزهای پایانی هفته جاری شاهد افتتاحی با شکوه از این افتخار ملی باشیم.