پمپ هیدرولیک تیغه ای تاپ درایو حفاری بومی سازی شد

کارشناس تعمیرات مکانیک تاپ درایو (گرداننده فوقانی دستگاه حفاری) مدیریت نگهداری و تعمیرات شرکت ملی حفاری ایران موفق به ساخت پمپ هیدرولیک تیغه ای این تجهیز با افزایش راندمان کار شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، عبدالله  ارزانی که مدت ۱۰ سال است در مدیریت نت به کار اشتغال دارد در این زمینه گفت: با توجه به نیاز مبرم به پمپ تیغه ای در سیستم روانکاری گیربکس تاپ درایو دکل حفاری و ایجاد اختلال در این سیستم به سبب ضعف در متعلقات داخلی پمپ با هدف افزایش راندمان تدابیری اصلاحی اندیشیده شد.

وی افزود: در این ارتباط با تغییرات بهینه در سیستم پره های انتقال سیال و مکانیکال و جایگزین بلبرینگ مناسب برای مجموعه، زمینه افزایش راندمان، آسان سازی تعمیر، کاهش زمان انتظار و بهینه سازی محصول فراهم و ضمن کاهش هزینه موجب بومی سازی این قطعه کاربردی شد.

گفتنی است، عبدالله لرزانی پیش از این نیز موفق به ثبت چند ابداع دیگر هم شده است. گریس پمپ پنوماتیک هوشمند با قابلیت شمارش دفعات پمپاژ، گریس پمپ هیدرولیکی اتوماتیک دبی متغیر صنعتی، سیستم روانکاری اتوماتیک گیربکس تاپ درایو حفاری و سیستم روانکاری گیربکس تاپ درایو حفاریMH با قابلیت مستقل سازی از واحد HPU از جمله این ابداع هاست.

دستگاه تاپ درایو (گرداننده فوقانی) بخشی از تجهیزات اصلی در دکل های حفاری نفت و گاز است که عملیات اتصال لوله های حفاری یا راندن جداری چاه به هنگام عملیات حفاری را بر عهده دارد.