وعده جدید وزیر نفت به مردم سیستان

وزیر نفت با بیان اینکه به زودی تمام مناطق سیستان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند، گفت: در شهر زابل گاز‌رسانی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دارد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  بیژن نامدار زنگنه صبح امروز در جریان سفر به منطقه سیستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف تسریع در عملیات گازرسانی به سیستان و آشنایی با مسائل و مشکلات منطقه برای نخستین بار به زابل سفر کرده‌ام و تلاش خواهیم کرد با کمک استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان و مقامات استان از نزدیک مشکلات را پیگیری و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب موانع را برطرف کنیم تا در ماه‌های پایانی دولت موضوع گازرسانی منطقه به سرانجام برسد.

وزیر نفت افزود: خوشبختانه پروژه گازرسانی به منطقه سیستان تاکنون پیشرفت مناسبی داشته و اجرای خط لوله انتقال اصلی به بسیاری از شهرهای منطقه در حال اتمام است و به زودی این خط انتقال در اکثر این شهرها افتتاح می‌شود.

 وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از شهر زابل  شبکه گازرسانی دارد و گاز آن از طریق CNG تامین می‌شود که به زودی به شبکه اصلی گاز متصل می‌شود و در مرحله بعد برنامه داریم برای صادرات به کشور افغانستان اقدام کنیم.

بازدید از ایستگاه CNG در شهر زابل، بازدید از خط ٢٤ اینچ دشتک_زابل، بازدید از شبکه توزیع شهرستان زهک و شرکت در  نشست بررسی طرح های انتقال گاز  سیستان و بلوچستان در محل فرمانداری شهرستان زابل از مهمترین برنامه‌های وزیر نفت در این سفر است.