وضعیت قیمت حاملهای انرژی در بودجه ۹۹ مشخص شد

جزئیات اولیه از لایحه بودجه ۹۹ نشان می‌دهد، بر اساس پیشنهاد دولت، قیمت هیچ کدام از حاملهای انرژی در سال بعد تغییر نمی‌کند.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  جزئیات اولیه از لایحه بودجه 99 نشان می‌دهد، بر اساس پیشنهاد دولت در تبصره‌‌های بودجه هیچ کدام از حاملهای انرژی در سال 99 تغییر نمی‌کند. در حال حاضر قیمت بنزین بر اساس طرح جدید سران قوا سهمیه‌بندی شده و بنزین آزاد با نرخ 3000 تومان به فروش می رسد. همچنین تاکنون قیمت گازوییل تغییر نکرده و با این پیشنهاد دولت قیمت آب، برق و گاز نیز تغییر نخواهد کرد.

همچنین در حالی که پیش از این اعلام شده بوده بودجه عمرانی دولت برای سال بعد حدود 60هزارمیلیارد تومان است، جزئیات جدید از لایحه نشان می‌دهد رقم بودجه عمرانی به 70هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

گفتنی است، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه پیش از این اعلام کرده بود بر اساس بودجه دولت، کلیه درآمدهای حاصل از نفت به بودجه عمرانی و اشتغال زایی تخصیص خواهد یافت.

این در حالی است که رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرده است:  لایحه بودجه 99 با کمترین وابستگی به نفت تهیه و تنظیم شده است.

رئیس جمهور فردا لایحه بودجه 484هزار میلیارد تومانی را با 19 جلد پیوست به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌کند.

بر این اساس 47 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت درآمد کسب خواهد شد، همچنین مصارف بودجه در 2 بخش بر اساس سیاست ها تهیه شده است. در هزینه های جاری برای جبران قدرت خرید مردم، 15 درصد حقوق ها افزایش یافته است، 6 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر شده است. 2 هزار میلیارد تومان برای طرح رتبه بندی کردن فرهنگیان پیش بینی شده است، یارانه نقدی به مثابه قبل پرداخت می شود و 31 هزار میلیارد تومان یارانه حمایت معیشتی پرداخت خواهد شد.