وزیر راه و شهرسازی:پروازهای ترمینال سلام از اول تیرماه آغاز خواهد شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروازهای این ترمینال از اول تیرماه آغاز خواهد شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح ترمینال سلام اظهار داشت: پروازهای این ترمینال از اول تیرماه آغاز خواهد شد، همچنین این پروازها توسط کسانی که می خواهند پروازهای کانکشن به مقصد خارج از کشور داشته باشند یا مسافرانی که از مناطق جنوبی استان تهران و قم قصد پرواز داخلی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه این ایام مصادف با ایام حج تمتع است، افزود: برای برقراری پروازهای حج از این ترمینال انجام خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد سطح خدماتی که شهر فرودگاهی به مردم ارائه می دهد، در تراز بالا باشد.

وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح این ترمینال نیز گفته بود:‌خدا را شاکریم که در این شرایط خاص توانستیم خدمتی متفاوت را به مردم شریف ایران تقدیم کنیم. در شرایط کنونی نیازمند باور توانستن، اراده مستحکم، پشتکار و استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌ها هستیم که بتوانیم چرخ پیشرفت کشور را فعال نگاه داریم.

اسلامی با اشاره به هدفگذاری جابجایی 100 میلیون مسافر در این فرودگاه و بازستاندن سهم جا‌به‌جایی مسافر هوایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: لازمه تحقق این هدف، توسعه زیرساخت‌های هوانوردی است. این زیرساخت‌ها هم شامل فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها و هم زیرساخت‌های ناوبری هوایی و مراقبت پرواز می‌شود. با ارتقا این زیرساخت‌ها می‌توانیم آسمان کشور را برای جا‌بجایی 100 میلیون مسافر چه در حوزه پروازهای عبوری و چه پروازهای ترانزیت آماده کنیم.

وی با بیان این‌که افتتاح موج از قرارداد BLT که در ترمینال سلام مورد استفاده قرار گرفته و در کشورهای همجوار نیز شاهد استفاده از آن بوده‌ایم، احداث خواهد شد.

منبع: خبرگزاری موج