وزیر ارتباطات: شبکه‌های تلفن همراه ارتقاء می‌یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای توسعه شبکه‌های ارتباطی، گفت که به ارتقاء شبکه‌های تلفن همراه اهتمام جدی داریم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  محمدجواد آذری جهرمی روز جمعه در نشست کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان لنگرود اظهار داشت: تراکم جمعیت در استان‌های گیلان و مازندران بالاست و همین موضوع سبب اشباع شرایط شبکه نسل چهارم در این مناطق شده است.

وی به بهبود پوشش ارتباطی در استان های گیلان و مازندران در دو هفته گذشته اشاره و اضافه کرد: سرمایه گذاری صورت گرفته برای توسعه شبکه های ارتباطی در مناطق شهری و روستایی لنگرود شامل سه سایت شبکه نسل سوم در روستاها، ۲۰ سایت شبکه نسل سوم در چمخاله و ۲۸ سایت شبکه نسل چهارم در اطاقور است.

به گفته آذری جهرمی ؛ اهتمامی جدی به ارتقاء شبکه های تلفن همراه داریم و گیلان، نخستین استانی است که سایت WLL تلفن همراه در آن ارتقاء یافته تا خدمات ارتباطی بهتری ارائه شود.

وی همچنین به جمع آوری لیست تمامی متقاضیان روستایی لنگرود برای ارائه تلفن ثابت به آنان خبر داد و تحقق این مهم را در سه هفته آینده اعلام کرد.

آذری جهرمی  تأکید کرد که با توجه به گردشگرپذیری چمخاله لنگرود، پوشش اینترنت و تلفن همراه این منطقه تا پایان مهرماه انجام شود.

وی در خاتمه سخنانش گفت که ورود گردشگر برای مردم منطقه نعمت است و باید بکوشیم پوشش شبکه های ارتباطی را افزایش دهیم تا مردم از امکانات، بهتر استفاده کنند.

شهرستان لنگرود با سه بخش مرکزی، اطاقور و کومله در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است. صبح امروز نیز به مناسبت هفته دولت پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان رودسر افتتاح شد. کارگروه های ارتباطات و فنآوری اطلاعات شهرستان های لاهیجان و سیاهکل نیز امروز با حضور آذری جهرمی برگزار می شود.