ورود آمریکایی ها به میدان های نفتی سوریه

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: پنج دستگاه خودروی زرهی وابسته به نیروهای اشغالگر آمریکا از مرز عراق وارد میدان نفتی “الجبسه” در منطقه الشدادی در جنوب استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، اسپوتنیک به نقل از خبرنگار خود افزود:ارتش آمریکا پس از ورود به این منطقه بلافاصله، اقدام به گشت زنی در میدان های نفتی و گازی واقع در ایستگاه های، الکبیبه، غونا و حویزیه کرد و پس از تصویر برداری پهپادی از چاه های نفت و اطراف آن، فورا به عراق بازگشت.

این منبع  گفت: یک فروند هواپیمای بزرگ باری آمریکایی، در پایگاه غیرقانونی القسرک نزدیک شهرک «تل بیدر» در شمال شهر الحسکه فرود آمد و بیش از ۳ ساعت در این پایگاه توقف و سپس به سمت نقطه ای نامعلوم  پرواز کرد.این دومین هواپیمایی است که ظرف ۴۸ ساعت گذشته در این پایگاه فرود آمد.

تلاش نیروهای آمریکایی برای افزایش حضور نظامی غیرقانونی در منطقه الجزیره سوریه (شرق فرات) با انجام دوره های آموزشی جدید برای ساکنان محلی شامل عناصر وابسته به گروه «قسد»  از طریق مشوق های مالی و افزایش حقوق و دستمزدها همراه شده است.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا  سال گذشته میلادی از تصمیم واشنگتن برای خارج کردن نیروهای مزبور از سوریه خبر داد، ولی بلافاصله این تصمیم به کاهش نیرو تبدیل شد و قرار بر این بود تا ۶۰۰ نیروی نظامی آمریکا که به صورت غیرقانونی وارد سوریه شده‌اند، در اطراف حوزه‌های نفتی باقی بمانند.

آمریکا از سال ۱۳۹۴ به دنبال تحرکات تروریستهای داعشی و تکفیری با استقرار نیروهای نظامی به صورت غیرقانونی و بدون مجوز و درخواست دولت سوریه بخشهایی از این کشور را اشغال و حتی بر اساس اعلام برخی منابع کمک‌های نظامی و آموزشی به تروریستها ارایه کرده است.

منبع: ایرنا