با اهداف زیست‌محیطی
واحد گرانول‌سازی گوگرد پالایشگاه اصفهان به بهره‌برداری رسید

واحد گرانول‌سازی گوگرد پالایشگاه نفت اصفهان با هدف جامدسازی، انبارش و بسته‌بندی گوگرد طبق استانداردهای زیست‌محیطی با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش” آوای صنعت ”، رئیس پالایش منطقه «الف» این پالایشگاه با اعلام خبر بالا گفت: این واحد بنا بر نیاز احتمالی، قابلیت افزایش جامدسازی، انبارش و بسته‌بندی گوگرد تولیدی را تا روزانه ۶۰۰ تن دارد.

اصغر صابری هزینه احداث واحد جامدسازی گوگرد را ۳.۵ میلیون یورو و ۳۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: واحد تولید گوگرد گرانول اواسط سال بهره‌برداری شد و تولید گوگرد از شکل کلوخه‌ای به گرانول تغییر یافت و هم‌اکنون با گذشت چند ماه از فعالیت واحد و رفع اشکالات احتمالی، به بهره‌برداری کامل رسیده است. 

وی مزیت‌های تغییر روند تولید گوگرد را برشمرد و تصریح کرد: حذف ذرات گرد و غبار که سبب آلایندگی هوا می‌شود، حفظ کیفیت محصول و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سرعت عملیات از مزیت‌های احداث این واحد است.

رئیس پالایش منطقه «الف» شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: هم‌اکنون کل گوگرد تولیدی این شرکت به‌صورت گرانول در انبارهای مخصوص و سرپوشیده گرانول، انبار و بارگیری می‌شود.

منبع:شرکت پالایش نفت اصفهان