نفت فلات قاره ۸ تفاهمنامه همکاری پژوهش محور امضا کرد

شرکت نفت فلات قاره ایران، با هدف ارتقای نوآوری و بهره مندی از فناوری های روز در این شرکت، ۸ تفاهم نامه پژوهشی با مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان امضا کرد.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  شرکت نفت فلات قاره ایران، ظهر امروز (سه شنبه ۲۶ آذرماه) و در چهارمین روز از رویداد نوآوری و فناوری وزارت نفت، هشت تفاهم نامه پژوهش محور با مرکز علمی و شرکت های دانش بنیان امضا کرد.

تعداد ۳ مورد از تفاهم نامه های منعقد شده با شرکت شتاب دهنده صماتک بوده که با رویکرد خلق ایده استارت آپی در موضوعاتی از قبیل شبیه سازی حفاری، اسمارت کلمپ و استفاده از پهپادها در شناسایی چالش های خطوط لوله منعقد شده است.

درهمین رابطه یک تفاهمنامه همکاری نوآوری و فناوری دیگر نیز با رویکرد تحقق صنعت نسل چهارم و فعالیت های استارت آپی با موضوع واقعیت افزوده در سکوهای نفتی با شرکت دانش بنیان بهار وصف گستران نمای نوین و تفاهم نامه همکاری نوآوری، فناوری و خلاقانه با شرکت استارت آپ بیزبورد منعقد شد.

موضوع دیگر تفاهم نامه همکاری، نوآوری و شتاب دهی امضا شده میان شرکت نفت فلات قاره ایران و گروه استارت آپ تیزنگر پایش نیز مربوط به رویکرد خلق ایده استارت آپی با موضوع سیستم هوشمند مانیتورینگ ماهواره ای است.

در ادامه این تفاهمات همکاری نیز ۲ تفاهم نامه دیگر میان شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت های دانش بنیان پارس پرداز و شرکت دانش تامین نانوساختار آویژه با نام تجاری نانوساو، با رویکرد تحقق صنعت نسل چهارم و فعالیت های استارت آپی و دانش بنیانی امضا شد.

منبع:شرکت نفت فلات قاره