میزان تسهیلات مشاغل خانگی چقدر است؟آموزش ثبت نام

مشاغل خانگی طی سال‌های گذشته روند صعودی داشته است و توجه بسیاری از فعالان اقتصادی را به خود جلب کرده است، ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقداماتی در جهت حمایت از فعالان این حوزه فراهم کرده است.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  حمایت‌ها در ۳ بخش انجام می‌شود و از متقاضیان واجد شرایط که طرح شغل خانگی آن‌ها به تأیید کارشناسان برسد، پشتیبانی مالی و تسهیلاتی صورت می‌گیرد.

بنا به آمار‌های ارائه شده از ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۷، بیش از ۳ میلیون نفر از هموطنان در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام  و ۵۰ درصد از این افراد، مجوز مشاغل خانگی دریافت کرده‌اند و در صورتی که طرح ارائه شده، توجیه اقتصادی داشته باشد، وام ۲۰۰ میلیون ریالی با بهره کم به متقاضی پرداخت می‌شود.

متقاضیان دریافت تسهیلات می‌توانند به سایت https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir مراجعه کنند و نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام کنند.

با وارد شدن به صفحه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی از طریق انتخاب گزینه ثبت نام و کلیک بر روی ثبت نام مستقل، فرم ثبت نام بارگزاری می‌شود و متقاضیان می‌توانند اطلاعات خود را وارد سیستم کنند.