مرکز مطالعات اقتصادی اوراسیا راه اندازی شد

مرکز مطالعات اقتصادی اوراسیا با همت اتحادیه تجاری اوراسیا و به ریاست مهدی آزادواری (نماینده اتاق بازرگانی ایران و روسیه در مسکو) راه اندازی شد.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  شناختن بازار، بررسی فرصت ها و چالشهای توسعه بازار تجارت اوراسیا، برگزاری سمینار، همایش، نمایشگاه، دوره آموزشی،  مطالعات تجاری و اقتصادی از جمله فعالیت‌های این مرکز عنوان شده است.

ترویج و توسعه تجارت بین کشورهای حوزه اوراسیا، استفاده گسترده از نوآوری و جذب سرمایه گذاری، حمایت از منافع جامعه تجارت در دستگاههای دولتی و خودمختار، حمایت از کارآفرینان، توسعه روابط با محافل تجاری کشورها و سازمان‌های تجاری بین المللی، کمک به حل کیفیت اختلافات مدنی ، توسعه داوری، انتشار اصول تجارت نوین و مسئولیت اجتماعی در محیط کارآفرینی و شکل گیری یک تصویر مثبت از تولیدکنندگان کالا و خدمات از دیگر برنامه های مرکز مطالعات اقتصادی اوراسیاست.

گفتنی است، این مرکز در کوتاه مدت در پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا  نمایندگی رسمی خواهد داشت و مسئولان آن اعلام کرده اند که در بلند مدت در بیش از ۴۰ کشور و سازمان بین المللی برای فعالیت در چارچوب این مرکز نمایندگی فعال خواهد داشت.