مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب معرفی شد

«مهدی زحمتکش» مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، صبح یکشنبه در مراسمی با حضور دکتر حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر، دکتر فاضل رئیس هولدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر و اعضای هیأت مدیره سالکو، مهدی زحمتکش به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آلومینیوم جنوب معارفه و جایگزین علی عبدالله نژاد گردید.

در سوابق مدیریتی و تخصصی مدیرعامل جدید سالکو مواردی همچون «عضویت در هیأت مدیره و معاون بازرگانی شرکت آلومینیوم جنوب»، «معاون شرکت صبا فولاد خلیج فارس»، «مشاور مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان» و «قائم مقام مدیرعامل شرکت بین المللی مهندسی ایران در فولاد مبارکه اصفهان» به چشم می خورد.

مدیرعامل جوان سالکو به نحوه تأمین منابع مالی پروژه ها و مدیریت اجرایی اشراف داشته و دوره های مختلف مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک را گذرانده است. وی همچنین مسلط به فنون مذاکره و روابط بین شرکت هاست و تسلط کاملی بر امور تجارت و بازرگانی دارد.

 عملیات احداث مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با هدف تأمین نیاز بازارهای داخلی و توسعه صادرات غیرنفتی در سال ۹۴ در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز گردید.

این مجموعه صنعتی به عنوان بزرگ ترین و مدرن ترین کارخانه آلومینیوم کشور در سال ۹۹ به صورت نیمه تمام و ناقص افتتاح شد و برخی ضعف های مدیریتی سبب شده است با وجود گذشت ۱۴ ماه از این افتتاح نمایشی، این کارخانه تنها با نیمی از ظرفیت خود فعالیت کند. امید می رود با روی کار آمدن دولت جدید و انتصاب مدیران متخصص و پرانگیزه، شاهد رونق تولید و بهره برداری واقعی از تمام سلول های موجود در بزرگترین کارخانه آلومینیوم کشور ظرف چندماه آینده باشیم.