بازوی پرتوان توان صنعت در سال تولید، پشتیبانی‌ها ومانع زدایی
محصولی جدید دستاورد صنعتگرانِ ذوب آهن اصفهان

متخصصان و کارشناسان کارگاه ۵۰۰ بخش نورد مادرِ صنعتِ فولاد ایران نخستین بار در کشور موفق به طراحی وتولید گرد ۵۰ شدند.

به گزارش” آوای صنعت ”، مدیر بخش نورد شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان گفت: جهادگران صنعت در سال تولید، پشتیبانی‌ها ومانع زدایی‌ها با تلاشی بی وقفه و توان داخلی و بهره گیری از تمام ظرفیت‌های بخش فولادسازی و نورد، گرد سایز ۵۰ با کاربرد در مصرف صنعت را تولید و روانه بازار کردند.

محمد امین یوسف زاده، خط نورد را در تامین این نوع فولاد آلیاژی کروم دار مجهز و خودکفا دانست و افزود: بیش از ۴ هزار تن از این محصول مطابق با استاندارد‌های اروپایی تولید و به صنایع مس کرمان تحویل داده شد.

مدیر بخش نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان از برنامه ریزی این کارخانه برای تولید گرد سایز ۳۰ درکارگاه نورد ۳۰۰ خبر داد و گفت: پیش از این صنعتگران این شرکت سایز‌های ۶۰ و ۸۰ از این نوع فولاد صنعتی کروم دار را هم تولید و روانه بازار کردند.

امین یوسف زاده، ظرفیت تولید ماهانه این محصول جدید را دراین این کارخانه بیش از ۱۰ هزار تن بیان کرد و افزود: تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالا و بی نیازی کشور از واردات این محصولات در شرایط تحریم، از مهمترین برنامه‌های شرکت سهامی ذوب آهن در سال جاری است.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.