مجمع عمومی عادی سالیانه پتروشیمی پردیس برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی پردیس با حضور بیش از ۸۸ درصد سهامداران در پژوهشگاه نیرو تهران برگزار شد.

به گزارش ” آوای صنعت ”،   مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد مجتمع در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸ گفت: شرکت پتروشیمی پردیـس عظیم ترین مجتمع تولیدکننده آمونیـاک و اوره در خاورمیانـه و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این محصولات در سطح جهان با تولید بیش از ۵ میلیون تن محصول در سال است که در راستای تولید غذای کافی برای مردم دنیا گام‌های بلند و مؤثری برداشته است.

مهندس حسن ذوالفقاری با اشاره به افتخارات شرکت پتروشیمی پردیس طی یک سال گذشته، اذعان نمود: عملکرد موثر و تلاش های مستمر متخصصان و کارشناسان شرکت پتروشیمی پردیس به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده اوره و آمـونیاک کشـور در زمینه فروش محصولات و صـادرات باعـث شد تا کشـور ایران در سال ۲۰۱۸، رتبه نخست تولید اوره در منطقه خاورمیـانه را از آن خود کند و این شـرکت در روز ملی صادرات، یکی از ۵۰ شرکت برتر صادراتی ایران معرفی شود.

ایشان یکی دیگر از افتخارات پتروشیمی پردیس را قرار گرفتن در لیست ۳۰ شرکت بـرتر بورس در سه ماهه دوم سال جاری بر پایه معیارهــای نقدشوندگـی سهام، میزان تاثیرگذاری بر بازار و برتری نسبت هـای مالـی عنوان نمود.

مدیرعامل پتروشیمی پردیـس درخصوص عملکرد این شرکت در سال مالی گذشته گفت: پتروشیمی پردیس در سال گذشته ۲.۸۴۱.۰۰۰ تن محصول اوره و ۱.۷۸۱.۰۰۰ تن محصول آمونیاک تولید کرده که از این میزان ۲.۷۳۷.۰۰۰ تن اوره و ۱۶۳.۰۰۰ تن آمونیاک به فروش رسیده و ۱.۶۱۸.۰۰۰ تن آمونیاک نیز در چرخه تولید محصول اوره مصرف شده است.

مهندس ذوالفقاری افزود: این شرکت در سال مالی گذشته موفق شد ۱.۸۳۱.۰۰۰ تن از محصول اوره و ۱۶۳.۰۰۰ تن از محصول آمونیاک خود را صادر کند و ۹۰۶.۰۰۰ تن محصول اوره نیز برای مصرف در داخل کشور بفروش رساند.

ایشان فروش ریالی محصولات پتروشیمی پردیس را ۵۱.۸۹۵ میلیارد ریال ذکر کرد که سود شرکت از این میزان مبلغ ۲۳.۵۰۹ میلیارد ریال است.

همچنین سود واقعی هر سهم پتروشیمی پردیس در سال مالی ۹۸-۹۷ ؛ ۳،۹۱۸ ریال اعلام شد.

مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی پردیس به شرح زیر است:

۱. صورت های مالی شرکت برای سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۳۹۸ و گزارش فعالیت هیئت مدیره مورد بررسی و تصویب قرار گرفت .

۲. سود خالص پرداختی برای هر سهم «شپدیس» ۲.۰۸۰ ریال در نظر گرفته شد.

۳. شرکت سرمایه گذاری غدیر، شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، شرکت بازرگانی پتروشیمی، شرکت خدمات مدیریت هامون سپاهان(سهامی خاص) و بازرگانی تجارت هامون سپاهان(سهامی خاص) به مدت ۲ سال به عنوان اعضای هیئت مدیره جدید انتخاب گردیدند.

۴. موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی دش و همکاران به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

۵. روزنامه های کثیر الانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد جهت درج آگهی های شرکت تعیین شد.

منبع:پتروشیمی پردیس