مالزی نفتکش تحت کنترل شرکت چینی را آزاد کرد

سازمان نیروی دریایی مالزی اعلام کرد نفتکش سیلوانا۳ که هفته گذشته بدون مجوز در آبهای مالزی لنگر انداخته بود، پس از تکمیل تعمیرات آزاد شده است. این نفتکش تحت مدیریت شرکتی است که به خاطر انقال نفت ایران تحریم شده است.

به گزارش ” آوای صنعت ”، وزارت امور خارجه مالزی اعلام کرد این کشور یک نفتکش را پس از تعمیر موتور آن آزاد کرده است. آژانس دریانوردی این کشور قبل از آن گزارش واقعه ای را داده بود که این کشتی در آن دخالت داشت. این نفتکش توسط یک شرکت چینی که تحت تحریم های آمریکاست، مدیریت می شود.

 سازمان نیروی دریایی مالزی اعلام کرد نفتکش سیلوانا3 پس از این که هفته گذشته  بدون مجوز در آبهای مالزی لنگر انداخت، به ناظران اجازه ورود به عرشه را نداد.

 این نفتکش تحت مدیریت شرکت کنولون شیپینگ قرار دارد. این شرکت یکی از چندین شرکتی است که در سال جاری میلادی به خاطر مشارکت عامدانه برای انتقال نفت از ایران، تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته است.

 وزارت امور خارجه مالزی اعلام کرد طبق گزارش نیروی دریایی این کشور یک نفتکش خارجی در روز سه شنبه در آبهای سواحل پنانگ در شمال شرق مالزی به خاطر مشکل موتور لنگر انداخته و به بندری در جزیره «لانگ کاوی» یدک کشیده شده است.

 این وزارتخانه اعلام کرد:« این کشتی پس از تکمیل تعمیرات آزاد شده و اکنون با 25 خدمه خود در راه بندر بعدی است».

 وزارت امور خارجه مالزی نام این نفتکش را ذکر نکرد ولی سخنگوی این وزارتخانه و نیروی دریایی این کشور طی بیانیه ای به نفتکش سیلوانا3 اشاره کردند.

 نیروی دریایی مالزی در صفحه فیس بوک خود اعلام کرده بود نفتکش سیلوانا 3 در پنجم دسامبر لنگر انداخته و از دستور پایین انداختن نردبان سرپیچی کرده و به مقامات مالزی اجازه بازرسی نداده است. این پست بعد از این صفحه برداشته شد.

منبع:رویترز