مابه‌التفاوت قیمت بنزین به کارت سوخت حمل و نقل عمومی و باربری واریز شد

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از واریز مابه‌التفاوت قیمت بنزین بصورت اعتبار به کارت سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی و باربری خبر داد.

به گزارش ” آوای صنعت ”، شهرام رضایی در هفتمین جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار کشور که با حضور «قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی» در محل وزارت صمت برگزار شد، اظهار داشت: وزارت نفت معادل تفاوت قیمت بنزین یارانه‌ای و نیمه‌یارانه‌ای را بصورت اعتبار در کارت بانکی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، وانت بارها و پیک‌های موتوری قرار ‌می‌دهد، که این اعتبار در جایگاه های سوخت فقط برای خرید سوخت قابل برداشت است.

وی ادامه داد:‌ این تصمیم طبق مصوبه اخیر دریافتی برای سهمیه بنزین بوده است و وزارت نفت به محض دریافت اطلاعات این ناوگان که توسط وزارت کشور مورد تایید قرار گرفته است، این اعتبار را به شماره حساب ناوگان حمل و نقل عمومی، وانت بارها و پیک‌های موتوری دارای مجوز واریز نماید که فقط در جایگاه های سوخت قابل برداشت است.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران  با اشاره به اینکه این امکان برای تاکسی های اینترنتی، آژانس های شهری(تاکسی تلفنی) و سرویس مدارس نیز امکان پذیر است، تصریح کرد: البته هر کدام از این گروه‌ها متولی خاص خود را دارد، به عنوان نمونه در مورد سرویس مدارس وزارت آموزش و پرورش این پایش را انجام خواهد داد و تایید را وزارت کشور انجام و در اختیار وزارت نفت برای اقدام قرار می دهد.

رضایی در مورد رانندگان خودروهای مسافربری نیز اضافه کرد: به دلیل اینکه مسافربرهای شخصی از ابتدای ماه جاری سهمیه کامل به همراه سهمیه هفت روز ماه قبل را در کارت سوخت خود دریافت کرده اند، مشکل خاصی از بابت پیمایش نباید داشته باشند.

وی اضافه کرد: سهمیه اضافه ای نیز برای خودروهای دوگانه سوز درخواست شده بود که سهمیه تاکسی های دوگانه سوز از ابتدای این ماه از 200 به 250 لیتر افزایش یافته است.