قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۷/۲۹

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۰ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۳۲ سنت رسید.

به گزارش” آوای صنعت ”، به دنبال نگرانی ها در مورد خیز مجدد شیوع کرونا در جهان و تضعیف روند ترمیم تقاضای انرژی و در حالی که رشد تولید نفت لیبی موجب بالا رفتن عرضه در بازار شده است، قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 30 سنت معادل 0.7 درصد کاهش به 42 دلار و 32 سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت 31 سنت کاهش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم که دیروز 5 سنت کاهش یافته بود، امروز با 26 سنت معادل 0.6 درصد کاهش به 40 دلار و 57 سنت رسید.

بر اساس آمارها روز دوشنبه میزان مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 40 میلیون نفر گذشت. تشدید موج دوم شیوع در اروپا و آمریکای شمالی موجب ایجاد محدودیت های بیشتر در کشورهای غربی شده است.

لوئیز دیکسون، تحلیلگر بازارهای نفت در موسسه ریستاد انرژی در این باره گفت: «از ماه آوریل شاهد ترمیم قابل توجه تقاضای نفت بودیم و اکنون به حدود 92 درصد دوره قبل از همه گیری کرونا رسیده ایم، اما هنوز خیلی زود است بخواهیم پایان دوره افت تقاضای نفت به دلیل شیوع کرونا را اعلام کنیم.»

در نشست روز دوشنبه گروه کشورهای عضو اوپک پلاس، تولیدکنندگان عمده نفت متعهد شدند که همزمان با بالا گرفتن نگرانی ها در مورد افزایش مبتلایان به کرونا، از بازار نفت حمایت کنند.

اوپک پلاس فعلا به توافق قبلی خود مبنی بر کاهش روزانه 7.7 میلیون بشکه ای تولید تا ماه سپتامبر پایبند است و قرار است از ماه ژانویه کاهش تولید را به 5.8 میلیون بشکه برساند. سه منبع آگاه در میان کشورهای تولیدکننده گفتند، افزایش تولید های برنامه ریزی شده برای ماه سپتامبر ممکن است در صورت ضرورت متوقف شود.

منبع: تسنیم