قیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۱۰/۱۰

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه مارس امروز با یک سنت کاهش به ۶۸ دلار و ۶۶ سنت رسید.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  در آخرین روز سال 2019 میلادی، قیمت نفت تحت تاثیر پایان جنگ تجاری میان آمریکا و چین و کاهش عرضه نفت همچنان در رقم های بالا قرار دارد و در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سالانه در طی 3 سال گذشته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه مارس امروز با یک سنت کاهش به 68 دلار و 66 سنت رسید. در پایان معاملات روز گذشته قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه فوریه با 28 سنت معادل 0.41 درصد افزایش به 68 دلار و 44 سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 3 سنت کاهش به 61 دلار و 65 سنت رسید.

قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به ترتیب حدود 24 و 36 درصد رشد داشته است. هر دو شاخص نفتی تحت تاثیر مذاکرات تجاری آمریکا و چین و کاهش تولید های وعده شده توسط اوپک و متحدانش در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سالانه در طی 3 سال اخیر قرار دارند.

مشاور تجاری کاخ سفید روز دوشنبه گفت، فاز نخست توافق تجاری احتمالا هفته آینده به امضا خواهد رسید.

پس از حملات هوایی روز یکشنبه آمریکا به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه تنش ها در منطقه خاورمیانه بالا گرفته است. فعالیت میدان نفتی نصیریه عراق روز دوشنبه پس از توقف کوتاه به دلیل حضور معترضان، مجددا از سرگرفته شد/

نظرسنجی رویترز نشان می دهد، تحلیلگران انتظار دارند میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 27 دسامبر برای سومین هفته متوالی کاهش یافته باشد.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: «تجار از نزدیک گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا در مورد میزان تولید ماه اکتبر را که قرار است امروز منتشر شود از نزدیک دنبال می کنند.»

منبع:رویترز