قیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۰۹/۲۷

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۳۲ درصد کاهش به ۶۵ دلار و ۳۲ سنت رسید.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  در حالی که آمارهای صنعتی آمریکا نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام این کشور به شکل غیرمنتظره ای افزایش داشته است، قیمت نفت پس از افزایش بیش از یک درصدی در جلسه قبل امروز شاهد کاهش بود، اما امیدواری به افزایش تقاضا در سال آینده مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شد.

فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین که هفته گذشته اعلام شد موجب شده تا بخشی از فشارهای وارده بر بازار نفت در نتیجه وضعیت نامطلوب اقتصاد جهانی و عرضه بالای نفت آمریکا کاسته شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 21 سنت معادل 0.32 درصد کاهش به 65 دلار و 32 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز یک دلار و 2 سنت افزایش یافته بود.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 31 سنت معادل 0.51 درصد کاهش به 60 دلار و 63 سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: «پس از انتشار گزارشی در مورد افزایش غیرمنتظره میزان ذخایر نفت خام آمریکا، روند افزایشی قیمت نفت به یکباره متوقف شده است.» وی افزود، البته بعید است که این آمار روند کلی حرکت بازار را تغییر دهد.

انستیتوی نفت آمریکا اعلام کرد، میزان ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به 13 دسامبر با 4.7 میلیون بشکه افزایش به 452 میلیون بشکه رسیده در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش 1.3 میلیون بشکه ای را داشتند.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا در زمینه میزان ذخایر نفتی این کشور قرار است اواخر روز چهارشنبه منتشر شود.

در همین حال، کاهش بیشتر تولید نفت توسط کشورهای گروه اوپک پلاس همچنان موجب تقویت فضای روانی حاکم بر بازار نفت شده و مانع از افت بیشتر قیمت ها گشته است. اوپک پلاس قرار است کاهش تولید نفت خود را از ابتدای سال آینده به 1.7 میلیون بشکه برساند.

منبع:رویترز