قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۶ سنت معادل ۱.۳ درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۲۵ سنت رسید.

به گزارش ” آوای صنعت ”، در حالی که نشانه هایی از افزایش فعالیت های تولیدی در چین حکایت از رشد تقاضا برای نفت دارد و در حالی که احتمال اینکه اوپک در نشست این هفته خود تولید نفت خود را بیش از پیش کاهش دهد دور از ذهن نیست، قیمت نفت امروز بیش از یک درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 76 سنت معادل 1.3 درصد افزایش به 61 دلار و 25 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم امروز 91 سنت معادل 1.7 درصد رشد داشت و به 56 دلار و 8 سنت رسید.

روز جمعه به دلیل نگرانی ها از بروز اختلال در مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین به دلیل قانون جدید تصویب شده در امریکا در مورد هنگ کنگ، قیمت نفت خام امریکا 5.1 درصد و نفت برنت 4.4 درصد کاهش یافته بود.

اما پس از آنکه آمارها نشان داد که فعالیت های کارخانه ای چین در ماه نوامبر برای اولین بار در طی 7 ماه گذشته افزایش داشته است، قیمت نفت امروز شاهد رشد بود.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: «انتشار آمارهای مثبت از فعالیت کارخانه ای چین موجب تقویت قیمت ها شده است.» دیگر عامل تقویت قیمت نفت، اظهارات دیروز وزیر نفت عراق بوده که گفته اوپک و متحدانش کاهش بیشتر تولید نفت و رساندن سقف کاهش تولید از 1.2 به 1.6 میلیون بشکه را بررسی خواهند کرد.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس در نشست این هفته خود حداقل توافق کاهش تولید فعلی را تا ژوئن 2020 تمدید خواهند کرد. هنوز نمی توان در مورد کاهش بیشتر تولید با قطعیت سخن گفت. وزرای نفت کشورهای عضو اوپک روز 5 دسامبر در وین دیدار خواهند کرد و روز 6 دسامبر نیز نشست گروه اوپک پلاس برگزار خواهد شد.

منبع:رویترز