قیمت جدید شن و ماسه در شهرستان دنا اعلام شد

رییس صنعت،معدن و تجارت شهرستان دنا گفت: با وجود افزایش ۲۰ درصدی قیمت شن و ماسه در این شهرستان مشکلی برای تامین شن و ماسه وجود ندارد.

به گزارش” آوای صنعت ”، شهاب باربد اظهار داشت:با همکاری معاون فنی استاندار و معاون عمرانی و سازمان صنعت،معدن و تجارت قیمت ماسه شسته از ۳۰ هزار تومان به ۳۸ هزار تومان، ماسه شکسته از ۲۸ هزار تومان  به ۳۵ هزار تومان و شن بادامی  از ۲۰ هزار تومان  به ۲۵ هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: در چند روز گذشته برخی از کارخانه داران شن و ماسه در شهرستان دنا به نشانه اعتراض کارخانه های خود را تعطیل کرده بودند.

رییس صنعت،معدن و تجارت شهرستان دنابیان کرد: با اقدامات قانونی فرم گزارش بازرسی تکمیل و مکاتبه با دادستان مبنی بر اینکه این کارخانه‌ها فعالیت ندارند به عنوان اخلال در نظم اقتصادی ارسال شد.

باربد عنوان کرد:با پیگیری های صورت گرفته هم اکنون  همه کارخانه‌های شن و ماسه دنا در حال تولید و فعالیت هستند و مردم نگران تامین مصالح ساختمانی خود نباشند. در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری ۲۹ بهمن پارسال به سه هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی  در شهرستان دنا خسارت وارد شد که هم این موضوع موجب کمبود مصالح ساختمانی در این شهرستان شد. هر چند سیمان،آجر و میلگرد مورد نیاز واحد های آسیب دیده از زلزله از استان های اصفهان و همدان تامین شد،اما امکان تامین شن و ماسه به علت بعد مسافت از سایر استان ها مقدور نبود.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

منبع:ایرنا