مهندس ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سمینار تخصصی چالش برق در زنجیره فولاد
قطعی برق ۱۱۰ هزار تن از تولید شمش چادرملو کاست

نیروگاه‌هایی که چادرملو می‌سازد صرفا برای تامین نیازهای طرح توسعه همین شرکت است.

به گزارش” آوای صنعت ”، نکات مهم سخنرانی مهندس ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

نیروگاه‌هایی که چادرملو می‌سازد صرفا برای تامین نیازهای طرح توسعه همین شرکت است

بار کمبود برق نباید صرفا بر دوش صنعت فولاد باشد

بزرگترین سد در مقابل سرمایه‌گذاری در صنعت برق، مقررات وزارت نیرو است

در حالی که میزان برق مصرفی این شرکت حدود 200 مگاوات است، بیش از 500 مگاوات برق را تولید می‌کند و در اختیار وزارت نیرو قرار می‌دهد و با تمام این شرایط، در زمان حاضر تولید فولاد به‌واسطه قطعی برق با مشکلات جدی روبه‌رو شده است.

متاسفانه قطعی برق ۱۱۰ هزار تن از تولید شمش چادرملو کم کرد، نیروگاه‌هایی که چادرملو می‌سازد صرفا برای تامین نیازهای طرح توسعه همین شرکت است.

بزرگترین سد در مقابل سرمایه‌گذاری در صنعت برق، مقررات وزارت نیرو است.

ما هزینه اورهال نیروگاه در یزد را می دهیم با این تضمین که برق ما قطع نشود.

سوءمدیریت وجود دارد با توجه به اینکه مشکل مصرف در شب در شب نداریم اما دلیل قطعی برق در شب تا صبح چیست؟

مشکلات مربوط به گاز در فصول سرد کنار مشکلات فعلی برق، از نامشخص بودن و عدم وجود اطمینان نسبت به آینده این صنعت است و  در صورت تداوم این شرایط، آثار مشکلات و تأثیراتی که این قطعی برق در تولید داشته است در ماه‌های آتی به بدترین شکل ممکن خود را نشان خواهد داد.

متأسفانه وزارت نیرو در سال‌های گذشته با بدترین شیوه با تولیدکنندگان برق برخورد کرده است، به‌عنوان مثال برق تولیدی را با قیمت 80 تومان خریداری می‌کند و همان را تا قیمت 400 تومان در اختیارمان قرار می‌دهد؛ علاوه بر آن با مخالفت تعطیلی موقت نیروگاه جهت انجام تعمیرات ضروری (در زمستان) و در نظر گرفتن جریمه سه‌میلیاردی برای هر روز تعطیلی، مانع از انجام بموقع تعمیرات و در نهایت موجب کاهش ظرفیت برداشت برق نسبت به ظرفیت اولیه نصب در نیروگاه‌ها شد.

در بحث کمبود برق، چرا تنها شرکتهای فولادی و سیمانی مورد هدف قرار گرفته اند و دیگر صنایع درگیر قطع برق نیستند.بار کمبود برق نباید صرفا بر دوش صنعت فولاد باشد.