قابلیت تولید ورق با ضخامت ۱.۵ تا ۱.۲ میلی‌متر در مجتمع فولاد سبا

مدیر تکنولوژی و اجرای پروژه های فولاد سبا درخصوص تعمیرات اساسی برنامه ریزی شده در مجتمع فولاد سبا گفت: با اقدامات صورت در زمینه تعمییرات اساسی برنامه ریزی شده در مجتمع فولاد سبا، امکان تولید ورق با ضخامت ۱.۵ و حتی ۱.۲ میلی متر در این مجتمع وجود خواهد داشت.

به گزارش” آوای صنعت ”، مصطفی شکرچی زاده در حاشیه بازدید مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از خط تولید و تجهیزات مجتمع فولاد سبا اظهار کرد: عمده‌ترین فعالیت‌هایی که در تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی شده فولاد سبا انجام می‌شود؛ نصب قفسه هفت نورد گرم، نوسازی و تعویض اتوماسیون نورد گرم و ریومپ کلی خط ریخته گری شماره یک است.

به گفته وی، مجتمع فولاد سبا با انجام ریومپ ریخته گری خط شماره یک و با افزایش ضخامت تختال از ۶۲ به ۷۵ میلی متر و تختال ورودی به نورد از ضخامت ۵۰ به ۵۵ تا ۶۰ میلی‌متر؛ می تواند تا ۲۰ درصد افزایش ظرفیت تولید داشته باشد.

شکرچی زاده ادامه داد: با ریومپ و نصب قفسه هفت نورد گرم، قابلیت تولید ورق‌هایی با ضخامت ۱.۵ میلی‌متر و حتی تا ۱.۲ میلی‌متر به ظرفیت فولاد سبا اضافه خواهد شد.

به گفته وی، در زمینه تولید فولاد مذاب در فولادسبا پروژه هایی تعریف شده که با اقدامات انجام شده، و تکمیل این پروژه ها، ظرفیت یک میلیون و ۸۰۰ هزارتنی ایجاد شده در واحد ریخته گری و نورد محقق خواهد شد.

مدیر تکنولوژی و اجرای پروژه های فولاد سبا در پایان گفت: برنامه ریزی برای سالهای آینده فولاد سبا نیز افزایش ظرفیت تولید کارخانه به میزان ۲ میلیون تن تعریف شده است.