فردا تهران بارانی می‌شود

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: ا‌‌ز اواخر وقت امروز در مناطقی از شمال‌ غرب و غرب کشور و فردا در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی و سواحل خزر بارش باران و در ارتفاعات مناطق مذکور، بارش برف داریم.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  صادق ضیائیان  اظهار داشت: ا‌‌ز اواخر وقت امروز در مناطقی از شمال‌ غرب و غرب کشور بارش باران و در ارتفاعات این مناطق بارش برف داریم.

وی گفت: فردا بارش‌ها بخش‌هایی از شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی و سواحل خزر را دربرمی‌گیرد، ضمن آنکه اواخر وقت سه‌شنبه در شمال‌شرق و شرق کشور نیز بارش داریم.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: اواخر وقت روز سه‌شنبه خلیج فارس مواج است و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه تنگه هرمز،‌ خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیائیان افزود: روز چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال‌شرق کشور، ارتفاعات البرز شرقی و همچنین شرق و برخی نقاط شمال‌غرب بارش‌ها ادامه دارد، در این مدت در جنوب سیستان و بلوچستان نیز گاهی اوقات بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: روز پنج‌شنبه در استان‌های واقع در شمال‌شرق و ارتفاعات البرز بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود، همچنین در شرق کشور و سواحل خزر پنج‌شنبه بارش پراکنده باران و وزش باد را داریم.

ضیائیان بیان کرد: روز جمعه در استان‌های اردبیل و سواحل خزر بارش باران خواهیم داشت و در ارتفاعات این مناطق برف پیش‌بینی می‌شود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا ابری، گاهی بارش باران و در بعدازظهر وزش باد و سپس کاهش ابر و آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 10 و 2 درجه خواهد بود، همچنین روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه آسمان تهران صاف است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فارس