فردا؛ افتتاح پتروشیمی میاندوآب

استاندار آذربایجان غربی از افتتاح پتروشیمی میاندوآب در روز پنجشنبه پنجم تیرماه بصورت ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  محمدمهدی شهریاری در این زمینه با اشاره به اینکه با افتتاح پتروشیمی میاندوآب، این شهرستان نیز وارد نقشه جغرافیای پتروشیمی ایران می‌شود افزود: این واحد با ظرفیت تولید سالانه ۱۴۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین به خط اتیلن غرب متصل می‌شود.

وی با بیان اینکه با افتتاح این طرح مهم، اشتغال زایی خوبی در منطقه ایجاد می‌شود، ادامه داد: نقش آفرینی این طرح در جهش تولید، رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری بسیار مؤثر است و با توسعه صنایع پایین دستی می‌توان بیش از پیش در مسیر رونق تولید گام برداشت.

شهریاری سرمایه گذاری ارزی طرح را معادل ۴۰ میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی آن را نیز ۸ هزار میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: با افتتاح این طرح برای نزدیک به ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

طرح پتروشیمی میاندوآب با هدف تولید پلی اتیلن به ظرفیت اسمی ۱۷۵ هزار تن در سال در حال ساخت است و خوراک واحد از طریق خط لوله اتیلن غرب به مقدار تخصیص یافته ۱۴۰ هزار تن در سال تأمین خواهد شد.

پتروشیمی میاندوآب در انتهای قطعه ۱۰ از خط لوله اتیلن غرب قرار دارد و طول تقریبی این قطعه که از سقز با لوله ۱۲ اینچ کشیده شده ۸۸ کیلومتر است.

این مجتمع هم‌اکنون در مرحله پیش راه‌اندازی قرار دارد؛ مجتمع پتروشیمی میاندوآب معروف به واحد پلی اتیلن سنگین با سرمایه پنج هزار میلیارد ریال در مسیر جاده میاندوآب – سرچم در حال ساخت است.