فراخوان دومین دوره جشنواره ملی داستانی “آب” منتشر شد

فراخوان دومین دوره جشنواره داستانی آب در سطح ملی منتشر شد.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  سلمان باهنر، دبیر هنری جشنواره داستانی “آب”، با اعلام این خبر اظهار کرد: دومین دوره جشنواره ملی داستان “آب” با همکاری انجمن‌های ادبی، نویسندگان و شرکت آب منطقه‌ای اصفهان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هدف این جشنواره ايجاد مفهومي براي بازنمايي تصوير وضعیت منابع آب ایران در قالب ادبي است، ادامه داد: این جشنواره در دو بخش داستان و نزدیک داستان (روایت و زندگی نگاره)، برگزار می‌شود.

باهنر با تاکید بر اینکه در آثار ارسالی، آب بايد نقش محوري داشته باشد، افزود: می‌بایست داستان با مؤلفه‌هاي وضعیت منابع آب و نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان گره خورده باشد.

دبیر هنری نخستین جشنواره ملی داستان “آب” درباره نحوه ارسال آثار گفت: شرکت کنندگان در این جشنواره می‌توانند تا آخرین ساعت آخرین روزِ سال 1398 آثار خود را در تارنمای جشنواره بارگذاری کنند.

وی با اشاره به این که تمامی مراحل جشنواره به‌صورت برخط انجام می‌شود، افزود: در پایان جوایز در سه بخش حرفه‌ای، آماتور و کودک و نوجوان اهدا خواهد شد.

نخستین جشنواره ملی داستان ” آب” زمستان سال گذشته با فراخوان علاقه مندان، نویسندگان و هنرمندان سراسر کشور در استان اصفهان کلید خورد که در مجموع ۴۶۱ نفر از ۳۰ استان کشور آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند.

منبع:وزارت نیرو