فاز ۲ معدن طلای زره شوران تکاب راه اندازی می شود

نماینده مردم تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی فاز ۲ معدن طلای زره شوران تکاب و ایجاد کارگاه های پایین دستی و انجام خدمات اجتماعی توسط معادن به شدت پیگیری شده و عملی خواهد شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، حسن همتی، اظهار داشت: توسعه و تعریض جاده میاندوآب-شاهین دژ -تکاب ملی شده و اداره کل راه و شهرسازی مشغول تعریض و توسعه آن است.

وی در زمینه گازرسانی گفت: در این رابطه نیز از وزیر نفت سه دستور کارساز اخذ و پیمان سپاری های جدید عملی شده و گازرسانی در حوزه انتخابیه به روستاها در حال انجام است.

نماینده مردم تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جلسات مکرر با مسئولان بهداشتی تهران و استان افزود: هم اکنون بیمارستان جدید تکمیل و تحویل وزارت بهداشت شده و دستگاههای سی تی اسکن و ماموگرافی به تکاب اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در جلسه با وزیر بهداشت نیز دستور تهیه سی تی اسکن، ماموگرافی و رادیولوژی دیجیتال برای شاهین دژ اخذ شد.

همتی در ادامه نیز با اشاره به اینکه در مورد معادن به ویژه معادن طلا جلسات مفصلی با وزیر، سازمان های ایمیدرو و معدن داران برگزار شد افزود: در مورد معدن زره شوران به توفیقات خوبی دست یافته شد، اگر چه عده ایی که منافعشان به خطر افتاده، جوسازی های کرده و می کنند.

ظرفیت استخراج طلا در معدن زره شوران تکاب افزایش می یابدراه اندازی معدن طلای خاش سبب کارآفرینی خواهد شد

وی اظهار داشت: باید معادن به ویژه معادن طلا، بومی سازی شده و سهام به مردم داده شود و در مقابل، در برابر کسانی که کوچکترین تعرضی به بیت المال کرده و یا می کنند نباید کوتاه نخواهد آمد.

نماینده مردم تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی فاز 2 زره شوران و ایجاد کارگاههای پایین دستی و انجام خدمات اجتماعی توسط معادن به شدت پیگیری شده و عملی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین ارگان های نظارتی به شدت و به طور کامل به قضایای معادن اشراف دارند و اجازه کوچکترین تخلف را نخواهند داد.

همتی در ادامه با اشاره به اینکه حفظ امنیت، اتحاد و همدلی و امانت داری و دوری از اختلاف و تفرقه از ارکان مهم توسعه است گفت: اگر همه مسئولان و مردم، فرمایشات و سیاست های رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده و به آنها عمل کنند نه تنها هیچ مشکلی پیش نمی آید بلکه کشور پیشرفت هم خواهد کرد .