عملیات اجرایی مجتمع آرتا فولاد مبین در اردبیل آغاز شد

عملیات اجرایی مجتمع آرتا فولاد مبین روز شنبه با حضور نمانیده ولی فقیه در استان، امام جمعه اردبیل ،استاندار و نمایندگان اردبیل در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در آیین آغاز عملیات این طرح گفت:امروز شاهد تکمیل شدن زنجیره فولاد در استان هستیم و با افتتاح این مجتمع امکان تولید یک میلیون تن فولاد در سال و اشتغالزایی برای بیش از ۴۰۰ نفر بصورت مستیقم و ۱۵۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این مجتمع ۱۳۰ میلیون یورو سرمایه گذاری می شود، افزود:واگذاری زمین برای این ایجاد مجموعه به سهولت انجام گرفت و راه آهن اردبیل هم این طرح را توجیه پذیر کرده است.

استاندار اردبیل گفت: چهار واحد تولید شمش فولاد در استان فعال است که این واحدها در حال افزایش ظرفیت تولید تا سقف۲ برابر هستند و اکنون ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد در استان تولید می شود و با اقدامات توسعه ای که از سال گذشته شروع شده این میزان تولیدات تا سال آینده به ۶۰۰ هزار تن می رسد.

بهنامجو گفت:اشتغالزایی در دولت مد نظر قرار گرفته و تلاش ما براین است با ایجاد اشتغال از میزان بیکاری استان کاسته شود.

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ،شرکت بین المللی مهندسی ایران و شرکت معدنی و صنتعی چادرملو در اجرای مجتمع آرتا فولاد مبین سرمایه گذاری می کنند.

براساس برنامه یزی این مجتمع تولید فولاد قرار است تا ۳۰ ماه آینده احداث و به بهره برداری برسد.