صنعت سرب و روی زنجان نیازمند حمایت دولت است

رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی استان زنجان تاکید کرد: صنعت سرب و روی باید از سوی دولت مورد حمایت قرار گیرد.

به گزارش” آوای صنعت ”، مهدی رنگ رونا با بیان اینکه با توجه به اینکه سرب و روی یک صنعت صادراتی است، ابتدا به ساکن باید مسائل و مشکلات مربوط به حوزه صادرات به طور کامل رفع شود، گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان استان در این عرصه از اینکه ضمانت نامه های بانکی آن ها به دلیل اینکه معوقات ارزی دارند که آن هم به دلیل روشن نشدن نحوه تسویه ورود موقت است، ناراضی بوده و قادر به دریافت ضمانت نامه بانکی نیستند.

رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی استان زنجان افزود: دریافت نکردن ضمانت نامه بانکی باعث شده است تا مشکلاتی برای فعالان این حوزه به وجود بیاید، به همین خاطر می طلبد که چاره اندیشی در این زمینه صورت گیرد.

رنگ رونا با اشاره به اینکه تولیدکنندگان این عرصه مجبور هستند چرخه تولید را حفظ کرده و برای حفظ چرخه تولید و اشتغال مجبورند نسبت به واردات برای پر کردن ظرفیت خالی اقدام کنند، تصریح کرد: همین موضوع باعث شده است که کارخانه های استان در حوزه سرب و روی فعال باشد، هر چند این فعالیت با همه ظرفیت نبوده و به گونه ای است که فقط بتوانند خود را سر پا نگه دارند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان تاکید کرد: با توجه به اینکه سرب و روی یک صنعت مادر در استان است، به همین خاطر انتظار داریم دولت حمایت های لازم را در این زمینه به عمل آورد و مسائل و مشکلات آن هر چه زودتر برطرف شود.

رنگ رونا با بیان اینکه در خصوص پسماند روی نیز با کمک و اهتمام دادگستری استان، موضوع مکان یابی و استقرار برای انبارش پسماندهای روی در محل سردهات از منظر محیط زیستی مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست است، خاطرنشان کرد: برخی از مشکلاتی که در این حوزه طی سال های گذشته شاهد آن بودیم، با این اقدام برطرف شد و امیدواریم سایر مسائل و مشکلات نیز به همین شکل و با تداوم همکاری های لازم رفع شود.