صدور اولین محموله آرک معدنی از ذوب آهن به خارج از کشور

کارخانه ذوب آهن اصفهان اولین محموله آرک معدنی خود را به خارج از کشور صادر کرد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  مدیر  بازاریابی و صادرات ذوب آهن اصفهان با اشاره به مذاکره با مشتریان صادراتی گفت: اولین محموله این محصول پس از تولید در نورد ۶۵۰ کارخانه و انجام عملیات خم کاری، نورد سرد و برشکاری در کارگاه شرکت پویش معادن از شرکت‌های تابعه ذوب آهن، و محصول نهایی به خارج از کشور صادر شد.

محمد نورانیان افزود: برای این محموله صادراتی علاوه بر تولید درکارخانه، فرآیند‌های تکمیلی نیز به همت شرکت‌های وابسته ذوب آهن با ارزش افزوده بالاتر درمقایسه با صادرات پروفیل خام انجام شد.

وی با اشاره به توسعه محصولات شرکت ذوب آهن گفت: تولید آرک معدنی TH ۳۶ نیز مطابق با استاندارد‌های روز اروپا و با کاربرد معادن بسیار عمیق طراحی و به تولید رسید.

شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولید کننده آرک معدنی در غرب آسیا در راستای توسعه بازار و پاسخ به نیاز داخل در مرحله اول آرک معدنی V ۲۱ تولید کرده و پس از پاسخگویی به نیاز داخل و استقلال کشور از واردات این محصول استراتژیک، باتوجه به نیاز کشور‌های منطقه و توسعه معادن همسایگان اقدام به تحقیقات بازار صادراتی و شناسایی کشور‌های دارای معادن در حال رشد و توسعه کرد.