صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا افزایش یافت

صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا افزایش یافت و حالا این کشور سومین صادرکننده بزرگ این محصول در ۲۰۱۹ پس از قطر و استرالیا است.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  صادرکنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) آمریکا در حالی وارد 2020 میشوند که با 60 درصد افزایش در صادرات این محصول در 2019، رکورد زده اند ولی افزایش نگرانی در مورد ضعیف شدن تقاضا و رقابت شدید می تواند مانعی در برابر آنها در سال جدید باشد.

چهار تاسیسات جدید انتقال گاز طبیعی مایع در 2019 در آمریکا راه اندازی شد. این کشور تا 2024 تبدیل به بزرگترین صادر کننده گاز طبیعی مایع در جهان خواهد شد.

 به نظر می رسد گاز طبیعی مایع جایگزینی برای کشورهای آسیایی است که نیروگاه های برقشان وابسته به سوخت ذغال سنگ است. صادرات گاز طبیعی مایع در سال های اخیر از قطر، استرالیا و آمریکا، سه صادر کننده بزرگ این محصول در دنیا افزایش یافته است.

 ماهیت بی ثبات بازار در اوایل سال جاری میلادی آشکار بود، زمستان گرم در آسیا تقاضای سوخت را کاهش داده و باعث شد واردکنندگان آسیایی محموله ها را به سمت اروپا برگردانند. بنابراین احتمالاً قیمت گاز طبیعی مایع در 2020 کاهش می یابد.

 قیمت گاز طبیعی مایع در اروپا و آسیا در 2019، 40 درصد کاهش داشت. تحلیلگران مورگان استنلی و انرژی اسپکتس می گویند برخی پایانه های صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا به خاطر عدم وجود تقاضا در 2020 موقتا بسته خواهند شد. قیمت پایین و تقاضای ضعیف پروژه های در حال توسعه گاز طبیعی را به خطر می‌اندازد.

منبع:رویترز