شرکت معدنی روسیه از وزارت بازرگانی آمریکا شکایت کرد

مدیرعامل شرکت معدنی و استخراج فلزات اوراز روسیه اعلام کرد که این شرکت از وزارت بازرگانی آمریکا به علت اعمال عوارض واردات شکایت کرده است.

به گزارش” آوای صنعت ”، الکساندر فرولوف، مدیرعامل شرکت معدنی و استخراج فلزات “اوراز” روسیه روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که این شرکت از وزارت بازرگانی آمریکا شکایت کرده است و احتمال زیای را برای بازپس گیری بخشی از وجوه از دست رفته خود به دلیل پرداخت عوارض، پیش بینی می کند.

وی گفت: ما در رابطه با موضوع قانونی بودن اعمال عوارض واردات برای محصولات سنگی روسیه بر اساس بند 232 (در قانون توسعه تجارت) با وزارت بازرگانی آمریکا درگیر دعوا هستیم.

این مقام روسیه افزود: ما معتقدیم که اعمال این عوارض، حداقل در دوره آغازین، اقدام نامناسبی بوده است. ما معتقدیم شانس جدی برای بازیابی بخشی از این عوارض داریم.

بر اساس این گزارش، در مارس 2018، ایالات متحده بر اساس بند 232 قانون توسعه تجارت، عوارض واردات فولاد (25 درصد) و آلومینیوم (10 درصد) را وضع کرد.

شرکت های روسی قبلاً درخواست هایی را به وزارت بازرگانی ایالات متحده ارسال کردند تا محصولات خود (سنگ های اسلب) را از لیستی که شامل اعمال عوارض واردات ایالات متحده می شود، حذف کنند.