سوال بنزینی مجلس از وزیر نفت

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی کفت: من در جریان سوال خود عنوان کردم که چرا وزیر نفت چنین کاری کرده و چرا دوباره کارت سوخت را احیا کرده است، آن زمان مگر چه اتفاقی افتاده بود؟

به گزارش ” آوای صنعت ”،  عضو هیأت رئیسه مجلس از تدوین سوال از وزرای نفت و کار درباره علت حذف کارت سوخت و همچنین عدم واریز یارانه معیشتی به برخی اقشار کم درآمد جامعه خبر داد.

احمدامیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: سوالی از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در خصوص حذف کارت سوخت تدوین کردیم.

وی افزود: در اواخر مجلس نهم و اوایل دولت فعلی، زمانی که وزیر نفت می‌خواست کارت سوخت را حذف کند در مجلس طرحی تهیه کردیم که کارت سوخت نباید حذف نشود اما وزیر نفت لابی کرده و با نماینده‌های همسوی دولت هماهنگ کرد و نگذاشت آن طرح تصویب شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: من در جریان سوال خود عنوان کردم که چرا وزیر نفت چنین کاری کرده و چرا دوباره کارت سوخت را احیا کرده است، آن زمان مگر چه اتفاقی افتاده بود؟

وی با اشاره به سوال دیگر خود از وزیر کار گفت: همچنین از آقای شریعتمداری سوال کردم که تعداد نفراتی که یارانه معیشتی دادید چقدر است و درآمد آن چقدر است، آن 20 میلیون لیتر در روز که می‌گویید صرفه جویی شده است؟ درآمد آن کجا می‌رود و چرا به مردم داده نمی‌شود؟ چرا که مردم هستند که صرفه جویی کردند.

امیرآبادی در ادامه تصریح کرد: در جریان سوال خود همچنین پرسیدم که هر کسی به دفاتر نمایندگان مراجعه می‌کند و تمکن مالی ندارد اعلام می‌کند که یارانه معیشتی برای ما واریز نشده است؛ این یعنی چه؟

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: وزیر طبق قانون موظف است ظرف مدت 10 روز در کمیسیون مربوطه حاضر شده و به سوالات پاسخ دهد.

منبع: فارس