سنگ آهن به 100 دلار رسید

معاملات آتی سنگ آهن علیرغم اینکه کاهش موجودی فولاد توسط تجار چینی رکورد زد، در جلسه معاملاتی امروز زیان دید.

به گزارش” آوای صنعت ”، معاملات آتی بورس کالای دالیان (DCE) برای تحویل در ماه ژانویه در جلسه معاملاتی امروز جمعه 17 سپتامبر با 4.96 درصد یا 33.50 یوان (5.20 دلار) کاهش روزانه به 642.50 یوان در هر تن (99.50 دلار) رسید.

معاملات آتی میلگرد به دنبال آن، حدود 1.66 درصد یا 93 یوان (14.50 دلار) کاهش روزانه یافت و به 5,511 یوان در هر تن (853.75 دلار) در جلسه معاملاتی صبح امروز رسید.

کاهش موجودی فولاد نیز نتوانست تمایلات بازار را بالا ببرد چراکه فعالان بازار نگران سیاست های کاهشی بیشتر تولید هستند.

استان Jiangsu چین سیاست ذخیره سازی برای صرفه جویی در مصرف برق بخش های صنعتی خود را افزایش داد که این مورد از 28 کارخانه فولاد محلی، 20 مورد را تحت تأثیر قرار می دهد.

از تولیدکنندگان فولاد چین متشکل از فولادسازان کوره بلند و کوره قوس الکتریکی درخواست شده به موازات کارخانه های سیمان و نساجی فعالیت خود را کاهش داده یا تعلیق کنند.

موجودی فولاد تجار چینی برای هفتمین هفته متوالی 1.8 درصد افت هفتگی داشت و به 22.2 میلیون تن در 10 تا 16 سپتامبر رسید.

خریداران با احتیاط بیشتری نسبت به خرید سنگ آهن اقدام می کنند چراکه برخی انتظار دارند که قیمت ها بیشتر اصلاح شوند در حالی که برخی دیگر انتظار دارند محدودیت های بیشتر تولید فولاد در استان های دیگر اعمال شود.

قیمت محموله های فاین متوسط عیار   به دلیل پیشنهادات زیاد به ویژه برای برند محصولاتی مانند فاین Jimblebar و فاین Mac همچنان رو به کاهش است.

در همین حال پرمیوم محموله های لامپ در پی کاهش قیمت محموله های فاین روند نزولی را دنبال می کند. تقاضای لامپ، گندله و همینطور فاین تحت تأثیر محدودیت های تولید فولاد قرار گرفته و همین امر باعث شده محموله های لامپ در بازار ثانویه با تخفیف فروخته شود.